Aynı Sistemde AMD ile NVİDİA Ekran Kartını Birlikte Kullanma

Bahamud61

Hectopat
Daha fazla  
Elimde satamadığım 1 GB ASUS GT 710 ve RX 460 var, bu gt 710 çok ilginçtir ki PCIex solutunun yarısını kaplayacak kadar bir sokete sahip daha önce hiç görmediğim bir model. Çok sayıda anakartta denedim ve %10 ihtimalle görüntü verdi. Nedenini bulamadım. PCI E 1.0 veya 2.0 olması ile ilgili olabilir belki de. Satamıyorum çünki görüntü vermiyor elimde 5-6 anakart var sadece. Kendi kullandığım GA-790fxta-UD5 GİGABYTE anakartta görüntü veriyor ve değerlendirmek istiyorum.
  • Bir bilgisayarda hem AMD hem NVİDİA ekran kartı kullanılırsa ne gibi sorunlar oluşabilir ?
  • Oyunlar için kullanılacak olan GPU'yu AMD olarak ayarlayıp görüntüsünü NVİDİA'dan alabilir miyim ?
  • 2 monitör 2 ayrı ekran kartına bağlı olacak, bu durum sistem yükünü azaltır mı ?Yoksa darboğaza mı sebep olur ? (Asla güçlerini birleştirmek gibi bir soru sormuyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence asıl konu gt710 un tipi cittiyim ilk defa görüyorum
Image1490636023.077591.jpg
Image1490636073.739967.jpg

İkisini birlikte kullanmak performansa etkisi olmaz. RX460'ı kullan. Neden görüntüyü GT710'dan almak istiyorsun?

İkisini birlikte kullanmak performansa etkisi olmaz. RX460'ı kullan. Neden görüntüyü GT710'dan almak istiyorsun?

Şimdi şöyle evde 3 biroda fazlalık olarak 1 monitör mevcut (tv monitördür birisi)
Evdekiler sırayla vga,hdmı,vga
Ben rx alırsam sadece ortadakini kullanabileceğim ve bana yetmeyeceği için vga olan bir monitörü birodan dvı olan ile değiştiricem ve öyle 2 monitör kullanabileceğim eğer görümtüyü vgadan alma olasılığım olursa böyle işlere bulaşmıyacağım :)
Gerçi yazın hdmı 1080 p bir monitör alıcam ama merak ettiğim yazılım ve sürücü çalışması yaşarmıyım ?
Yaşamazsam bile sisteme ağırlık mı olur yoksa nvidia kontrol panelinden mesela google chrome u gt710 olarak ayarlasam yandada bir oyun açık olsa google gt710 oyun rx460 olarak çalışabilirmi ?

Bu arada rx 460 dan vazgeçtim gtx 960 evga 4 gb modelini alıyorum vatanda şu sıralar 660 gibi uygun bir fiyatta sizce darboğaz çokmu olur ? Almışken iyi bir kart alayım anakart işlemci değişir ilerde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı