Aynı Ürünün 4 Kez Garantiye Gitmesi

LG G5 telefonumu aynı sebeplerden ötürü 4 kez garantiye verdim. Yasa gereği bir ürün, 4 kez aynı veya farklı sebeplerle tamir görmüşse, ayıplı mal sayılıp ürünün yenisiyle değiştirilmesi ya da hizmet bedeli tutarı müşteriye iade edilmesi gerekiyor. Yetkili servis şu anda şirkete, telefonun değişimi için mail atmış durumda. Telefonun yenisi verildiği taktirde ben yine aynı kronik sorunları yaşamaya devam edeceğim. Şu durumda benim diğer hakkım olan, ücret iadesini talep etme hakkım var mı?

Servis ile iletişime geçip bu talebinizi iletin öncelikle. Gelecek yanıta göre hareket edersiniz.

Tüketici Hakları kategorisinin başında rehber konu sabit; tüketici hakem heyetine başvurmanı tavsiye ederim. Hiç onların inisiyatifini bekleme, iade falan vermezler zaten kendi inisiyatifleriyle asla.

LG G5 telefonumu aynı sebeplerden ötürü 4 kez garantiye verdim. Yasa gereği bir ürün, 4 kez aynı veya farklı sebeplerle tamir görmüşse, ayıplı mal sayılıp ürünün yenisiyle değiştirilmesi ya da hizmet bedeli tutarı müşteriye iade edilmesi gerekiyor. Yetkili servis şu anda şirkete, telefonun değişimi için mail atmış durumda. Telefonun yenisi verildiği taktirde ben yine aynı kronik sorunları yaşamaya devam edeceğim. Şu durumda benim diğer hakkım olan, ücret iadesini talep etme hakkım var mı?
Aynı sorundan 2 defa olması değil mi?

Aldıktan ne kadar süre sonra iade verdiniz?
20 gün kadar sürdü sana ufak bir tavsiye lgnin kendi sitesine kayıt ol destek talebi oluştur canlı desteği vardı yanlış hatırlamıyorsam onlara yaz mahkemeye vericem vs şikayetçiyim paramı iade edin diye son olarak telefonlada ara görüş cihaz bilgilerini ver lg zaten doğrudan bağlantılı servisle

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı