AYT Edebiyat İçin Öneriler

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, gelecekte iyi bir 3D animatör olmak için "Çizgi Film ve Animasyon" bölümü okumak istiyorum. Bölüm sözel türünde alıyor, bu yüzden AYT edebiyat çok önemli, tavsiyeleriniz nelerdir?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Aslında içeriklerine bakmıyorum, çünkü gördüğüm sorularda genelde yazar-eser daha kritik bir bilgi oluyor.

@Turgineer,
1643738012812.png

1643738023101.png

1643738035330.png

Yani bakıp bakmamak size kalmış. Ben üç tane örnek çıkmış soru bırakayım, 2021 senesinin.

Kendi başına sadece yazar eser bu dersin içinden çıkamazsın. Sana tavsiyem Kadir Gümüş'ün videolarını sırasıyla izleyerek ve kendi kitabıyla destekleyerek çalışman. Videolarda sınavda sorulabilecek eserleri ve bu eserlerin hikayelerini açıklıyor ve bu açıklamaları kitabında da mevcut. Aklında çok güzel pekişiyor tavsiye ederim zira geçen sene sadece bu videolarla Edebiyat'ı fulledim. :)

Sana tavsiyem Kadir Gümüş'ün videolarını sırasıyla izleyerek ve kendi kitabıyla destekleyerek çalışman.
YouTube videoları baya iyi anlatıyor gibi görünüyor. Maşallah 127 video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaç net yapmıştınız?

Son düzenleme:
YouTube videoları baya iyi anlatıyor gibi görünüyor. Maşallah 127 video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaç net yapmıştınız?
Biraz ayrıntılı anlatıyor ama sınavda yer alabilecek tüm bilgileri veriyor. Tam hatırlamıyorum ama SOS1 34 SOS2 32 net olması lazım.

SOS1 34 SOS2 32 net olması lazım.
En son 1 ay önce AYT denemesi olmuştum ve Edebiyat-Sosyal 1: 11,5 net. Sosyal 2 ise: 16,75 net almıştım. Oldukça gerideyim. AYT Edebiyat'ı bitirmeniz ne kadar sürmüştü?

Yeni konular

Geri
Yukarı