AYT Edebiyat İçin Öneriler

Tarih ve Coğrafya'da durumların nasıl?
Tarih'te açıklarım var, fakat çok sevdiğim bir ders olduğundan telafi edebilirim.

TYT-AYT Coğrafya tam puana yakın, TYT-AYT Coğrafya'nın 22 sorusundan 19'unu doğru yaptım.

@Turgineer, ağırlığını Edebiyat'a verirsen bence sınavda başarılı olacağını düşünüyorum. TYT'den de yapabildiğin kadar yap. Özellikle Matematik, çok zor soruları olmuyor zaten. 5-10 tane yaparsın, 5-10 tane de ciddi fark attırır sözel bölümde.

@Fermion keşke güncelliğini koruyabilseydi. Fena kitap değildi.
Aynen.

Tarih'te açıklarım var, fakat çok sevdiğim bir ders olduğundan telafi edebilirim.

TYT-AYT Coğrafya tam puana yakın, TYT-AYT Coğrafya'nın 22 sorusundan 19'unu doğru yaptım.
Kısacası edebiyatı toparlarsan bu iş biter. Tarih'te Celal Özyıldız videoları var tavsiye ederim çok sağlam anlatır dersi. Edebiyattan sonra geriye felsefe, psikoloji, mantık, din gibi dersler kalıyor onları da birkaç kavramı öğrendikten sonra halledersin. Umarım kazanırsın istediğin bölümü.

Umarım kazanırsın istediğin bölümü.
Teşekkürler, ana hedefim Beykoz Üniversitesi. 2021'de 337K puan ile almış, yinede daha fazla alternatif elde edebilmek için 350K hedefliyorum. OBP ile gelecek bonusum aşağı yukarı 46,380 gelecek.

1644062163090.png

Teşekkürler, ana hedefim Beykoz Üniversitesi. 2021'de 337K puan ile almış, yinede daha fazla alternatif elde edebilmek için 350K hedefliyorum. OBP ile gelecek bonusum aşağı yukarı 46,380 gelecek.

Eki Görüntüle 1296108
Sözelde 350K hiç zor değil. AYT kısmındaki iki testi de 27 - 30 net seviyesine çıkarmana bakar ki bu netle 100K üstüne bile girersin. Araya TYT matematik serpiştirirsen 3 - 5 tane hedefine ulaşman çok çok daha basitleşir.

@Turgineer Bu arada gözümden kaçmış şimdi fark ettim. Puandan ziyade sıralamaya bakman gerekiyor. Puan her sene çok değişir ve oynak bir değerdir. Sıralama asıl ölçüt.

Son düzenleme:
@Turgineer Bu arada gözümden kaçmış şimdi fark ettim. Puandan ziyade sıralamaya bakman gerekiyor. Puan her sene çok değişir ve oynak bir değerdir. Sıralama asıl ölçüt.
Evet daha önce duymuştum, fakat doğal olarak sıralamamız deneme ile ölçülemediğinden anca puan ile hedefime ne kadar yaklaştığımı anlayabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı