AYT Edebiyat İçin Öneriler

En son 1 ay önce AYT denemesi olmuştum ve Edebiyat-Sosyal 1: 11,5 net. Sosyal 2 ise: 16,75 net almıştım. Oldukça gerideyim. AYT Edebiyat'ı bitirmeniz ne kadar sürmüştü?
Ben nispeten geç bir vakitte başlayıp bitirmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam Nisan'da başlamıştım ay sonunda bitmişti ama Cumhuriyet dönemine neredeyse hiç çalışmadım bu süreçte. Bu dönemdeki sadece kilit konulara göz atmıştım sınavda bu dönem artık çok sorulmuyor diye. Dediğim gibi de oldu o kadar vakit alan konudan sadece 2 soru çıkmıştı.

Palme Edebiyatı öneririm çözmediysen. Kesinlikle çöz. Üstüne yazar eser kitaplarını araştır. Özellikle divan ve cumhuriyet dönemi çok önemlidir. Hele divanı adın gibi bil derim.

1 ayda mı bitirdiniz? 😲
Evet ama dediğim gibi Cumhuriyet dönemi bu zaman dilimi içerisinde yok sadece tekrar videolarından yararlanarak göz atmıştım bu konuya. Burada aslında risk aldım bundan önceki sınavlarda Cumhuriyet döneminden soru çıkmıyor diye ağırlığı Divan ve Milli edebiyata vermiştim.

@Fermion Divan Edebiyatı'nın içinden 1 ayda çıkabilir miyim bilmiyorum, çoğunu bu kadar kısa sürede hallettiğinize göre sözeliniz aşırı kuvvetli galiba.

1643964737760.png

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Ah evet, oldukça zor olduğunu duymuştum.

@Turgineer o kitap eskiden iyiydi. Kendini güncellemediği için güncelliğini yitirdi ve artık pek tercih edilmiyor. O yüzden farklı kitaplara yönelin derim. O kitap da işinizi görecektir ancak güncel kitap çözmek her zaman için en iyisidir. Artık çevrenizde falan olsun Palme çözen nadir görürsünüz zaten.

@Fermion Divan Edebiyatı'nın içinden 1 ayda çıkabilir miyim bilmiyorum, çoğunu bu kadar kısa sürede hallettiğinize göre sözeliniz aşırı kuvvetli galiba.

Eki Görüntüle 1294626

O kadar gözde büyütülecek bir şey değil. Sadece biraz vakit ayırmak gerekiyor Kadir Gümüş'ün videolarına. Ardından bir konuyu bitirip hemen test çözersen oturur zaten. Şimdiden başlasan normal tempoyla Mart'ın sonuna kadar çok rahat bitirirsin. Mayıs gibi de genel tekrar videoları izlersin bu kadar. :) Ben günde 5 video bitirdiğimden hızlı tamamlandı konular ama tavsiye etmem bu kadar sıkıştırmaya gerek yok bence.

Ayrıca @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE'in de dediği gibi Palme artık güncel değil. Başka yayınlarına yönelin test konusuda.

Tarih ve Coğrafya'da durumların nasıl?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı