AYT fizik yapamamak

Tr_temhA

Hectopat
Konu anlatımı izliyorum konu bitince test çözmeye geçiyorum ama kalem oynatamıyorum. Sanki İngilizce yazıyormuş gibi. Biyoloji ve kimyada mis gibi gidiyorum ama fizik nedense bana karşı çok yabancı geliyor. Bu sorunu nasıl hallederim? Özcan aykın izliyordum altuğ güneş izlemeye başladım hâlâ aynı sorun. İkside kaliteli hoca ama olmuyor.

Hocam videoları çok uzun iki günde bir fizik çalışıyorum. Hepsini izlesem yaklaşık 6 ay sürer. Zamanım yok günde maksimum 1.5 saat harcayabilirim konu anlatımı için.

345 var hocam.

Anladım hocam başka önerim yok ama izleme şansınız olursa izleyin mutlaka.

Bence fizikte en önemli şey soru çözüm videosudur. Keza matematikte de çok önemlidir. Hangi soruya nasıl yaklaşılacağını soru çözüm videosu ile öğrenebilirsiniz. Ben genelde internetten konu anlatımı dinledikten sonra soru çözümü dinlerim. Hala çözemiyorsam test kitabımın ilk 2 testini feda eder soru çözüm videosu ile birlikte çözerim.

Hocam videoları çok uzun iki günde bir fizik çalışıyorum. Hepsini izlesem yaklaşık 6 ay sürer. Zamanım yok günde maksimum 1.5 saat harcayabilirim konu anlatımı için.

https://youtube.com/playlist?list=PL9mxuVBieFNFWydaHV9mGuByKVPPR4B0A&si=Qsw5LXiYkmeOnZI4
Bunu deneyebilirsin. Konu anlatım detaylıca ögrenilmeden genelde buna geçmek iyi olmaz ama herhangi bir kaynağın konu anlatım fasikülünden okuyup buna geçersen faydalı olabilir. Zaten video başında konuyu az çok özetleyip kolaydan başlayarak soru çözüyor. Bir göz gezdirirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı