AYT matematik konuları gereksiz mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet arkadaşlar sadece batılı tarzda eğitim işe yarıyor, bir siz akıllısınız. Singapur, Japonya, Güney Kore, Tayvan ve Çin boşuna uğraşıyor.
Her ülkenin eğitim sistemi her ülkeye uymaz dinamikler farklı bir kere. Mesela şimdi sana göre 2012 müfredatı ve ondan öncekiler ağır değil mi? Sen de ağır eğitimi savunuyorsun. O zaman şuanda teknoloji anlamında çok başarılı olmamız lazım. Çünkü ağır eğitim görenler üniversiteyi bitirdi. Hani yüksek teknoloji nerede?

@496391, şimdi yok yeni nesil, şekilli şüküllü falan soru soruyorlar. Sen daha çocuğa konunun temelini öğretmeden öyle sorular sorarsan doğal olarak yapamaz. Lise müfredatında hâlâ birçok hoca soruları eski nesil gösteriyor, sonra da çocuk ben bu dersi yapamıyorum diye kendini öyle inandırıyor. Hayatı boyunca öyle inanıyor.

Her AYT konusu için konuşmuyorum ancak mesela trigonometri, limit, türev, integral sizce de ağır degil mi?
Ogrenciler anlamakta zorluk çekmekle kalmıyor, yapamıyor da. Çok az bir kesim hariç, %100 yapan yok. Üniversitede gösterilmesi gerekir diye dusunuyorum.

Gayet yeterli düzeyde, ağır falan değil. Yapamıyorsanız sayısal alanını seçmeyeceksiniz zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı