AYT Matematik zor mu?

Üniversite matematiği süreç odaklı değil mi?

Üniversite matematiği dediğiniz calculus sanırım. Bize calculus 1 dersinde soruları sınavda da cevaplarıyla birlikte veriyorlar ve bunu istenilen kurallar çerçevesinde kanıtlamamızı istiyorlardı. Calculus 2 ve 3 ise uygulamaya yönelik. AYT'de 35 net üstü yapan arkadaşların bile çoğu calculusten kalıyor. Üniversite matematiği ile AYT aynı değil yani.

AYT matematik çalışana kolay TYT matematik gibi değil. TYT'de sınava girdiğiniz günkü moraliniz bile size 5-10 net fark ettirir ama AYT çalışana gayet kolay. 39 doğru 1 boşla kapattım ben sana tavsiyem konuyu çalışıp ardından test çözmen. Herhangi bir dershaneye gidiyorsan hocayla birlikte git gerisi halloluyor.

Son düzenleme:
Üniversite matematiği dediğiniz calculus sanırım. Bize calculus 1 dersinde soruları sınavda da cevaplarıyla birlikte veriyorlar ve bunu istenilen kurallar çerçevesinde kanıtlamamızı istiyorlardı. Calculus 2 ve 3 ise uygulamaya yönelik. AYT'de 35 net üstü yapan arkadaşların bile çoğu calculusten kalıyor. Üniversite matematiği ile AYT aynı değil yani.
Uygulamaya yönelikten kasıt ne bilmiyorum ama diğer dediğinizi kastetmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı