AYT matematik zor geliyor

• Konuyu başlatan XFG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 388
Merhaba. AYT matematiğe başladım. Devam ediyorum polinomları bitirdim ama konu anlatımını. Sorulara gelince en basit olanları yapıp orta, zor olanları yapamıyorum. Kolaylardan kastım çift dereceli terim toplamı vs. konularını yapıyorum. İkinci dereceden denklemler konusuna bugün başladım, kaç tane hocadan dinledim gram bir şey anlamadım. Nasıl yapacağım? Kendime AYT matematik için hoca, kanal araya araya zaman kaybediyorum. Kanal öneriniz olursa da sevinirim. Sadece tek bir kanaldan ilerleyeceğim.

AYT matematiği yapamamanın tek sebebi konu anlatımlardan sonra direkt soru çözümüne geçmeniz bunu yapmak yanlış ben AYT matematiğe şubatta başladım ve şu an 25 net yapıyorum ve bu netleri gelmemi sağlayan en önemli şey bol bol soru çözüm videoları izlemek konu anlatım olarak sana bıyıklı matematiği izlemeni öneririm onu izledikten sonra direkt o konunun soru çözüm videolarına bak soru çözüm olarak da Eyüp b en iyisidir ve en ama en önemliside grafik yorumlama ve çizebilme eğer grafikte kötüysen grafiklere ayrı önemle çalış.

AYT matematiği yapamamanın tek sebebi konu anlatımlardan sonra direkt soru çözümüne geçmeniz bunu yapmak yanlış ben AYT matematiğe şubatta başladım ve şu an 25 net yapıyorum ve bu netleri gelmemi sağlayan en önemli şey bol bol soru çözüm videoları izlemek konu anlatım olarak sana bıyıklı matematiği izlemeni öneririm onu izledikten sonra direkt o konunun soru çözüm videolarına bak soru çözüm olarak da Eyüp b en iyisidir ve en ama en önemliside grafik yorumlama ve çizebilme eğer grafikte kötüysen grafiklere ayrı önemle çalış.

Evet, böyle yapıyordum. Konu anlatımını izledikten sonra o halde soru çözmeden soru çözüm videosu izlerim.

Hocam matematiğin güler yüzü izliyorum da daha konunun başında öğretmeden kökler toplamı diyor mesela. Ondan bıraktım.
Ben de konulara yarım yamalak hakimim ama mustafa hocayla götürüyorum şu an zorlayarak.
Saolsun taktikleriyle 345'i eritiyorum şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı