AYT trigonometrik fonksiyonlardan soru gelir mi?

Kromish

Hectopat
Selam dostlar, konu olarak biraz gerideyim. Bazı yerleri anlamakta güçlük çekiyorum. Hızlanmam lazım ondan bazı konuları geçmek istiyorum. Trigonometrinin 15 saatlik video konu anlatımı var. Bende buradan sınavdan çıkması düşük ihtimal olan yerleri çalışmak istemiyorum. Bildiğiniz gibi Biyoloji'de hastalıklar kısmından soru gelmesi düşük. Burada da trigonometrik fonksiyonlardan soru gelme ihtimali var mıdır? Eğer düşükse bu riski alıp önemli, farklı konulara bakacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her AYT'de trigonometrik fonksiyonlardan en az 1 soru geliyor. Genelde 2 tane geliyor diye hatırlıyorum. Trigonometri bilmek zorundasınız çünkü geometride de işinize yarayabilir. 15 saatlik video anlatımı izleyeceğinize direkt MEB kitabından okumanızı öneririm.

2023- 4 soru
2022- 4 soru
2021- 5soru
2020- 4soru şeklinde karışık olarak trinogometri çıkmış, bence konu ayırmadan trigonometrinin her kısmını öğrenin çünkü trignometrik fonksiyonlar direkt bir soruda çıkmasa bile başka bir sorunun içinde bulunabilir.

Her AYT'de trigonometrik fonksiyonlardan en az 1 soru geliyor. Genelde 2 tane geliyor diye hatırlıyorum. Trigonometri bilmek zorundasınız çünkü geometride de işinize yarayabilir. 15 saatlik video anlatımı izleyeceğinize direkt MEB kitabından okumanızı öneririm.
Hocam 12'de açığa geçtiğim için Trigonometri ile alakalı hiç bir şey bilmiyorum. MEB kitapları her ne kadar kazanımlardan soruların nereden gelebileceğini gösterse de konu olarak hiç bir şey bilmediğim için sıfırdan bir video serisi izlemek istemiştim. Bence sıfırdan birisi için, yalnızca MEB kitabı incelemek yetersiz kalır. Dediğiniz gibi mecburen Trigonometriye full çalışacağım. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Trigonometri'den genelde 4 civarında soru geliyor. Trigonometri'de bulunan kavramlar(sinüs, cosinüs gibi) zaten başlı başına bir fonksiyondur. Yani tanımlı bir değerin yine tanımlı bir aralıkta ki değer karşılığıdır. Trigonometrik özdeşlikleri mi kastetmiştiniz? Ben tam anlayamadım da.

Trigonometri'den genelde 4 civarında soru geliyor. Trigonometri'de bulunan kavramlar(sinüs, cosinüs gibi) zaten başlı başına bir fonksiyondur. Yani tanımlı bir değerin yine tanımlı bir aralıkta ki değer karşılığıdır. Trigonometrik özdeşlikleri mi kastetmiştiniz? Ben tam anlayamadım da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam şu videonun 26.19 yerindeki konuyu kastettim.

Geri
Yukarı