AYT ve TYT için Türkçe Matematik ve Fen kursu

Udemy 'de doğrudan sınava yönelik kurs olmayabilir. @Blacksidemre daha yardımcı olacaktır tahminimce.

Dediğiniz gibi Udemy'de sınava yönelik kurslar çok az. Ama YouTube'da daha iyi kanallar bulunuyor. Ben kanal önerilerimi arkadaşa sunayım.

Matematik için Rehber Matematik, Benim Hocam, Tunç Kurt, Hocalara Geldik kanallarını öneririm. Özellikle Rehber Matematiğin bebek adımları serilerini sömürün. Mehmet hoca Tonguç'un fasikülleri ile çok güzel bebek adımları serileri yapıyor. Her konu için seri bulunmakta. Matematiği bu kanaldan öğrendim desem yalan olmaz.

Türkçe için Rüştü hoca ile Benim Hocam Kadir Gümüş'ü izleyebilirsiniz. Kadir Gümüş'ün anlatımı çok güzel. Ben orayı takip ediyorum Türkçe için.

Fizik için Umut Öncül, Benim Hocam, VİP Fizik öneririm.

Kimya için Kimya Adası, Hocalara Geldik ve Kimya Özel izleyebilirsiniz.

Biyoloji için Bekir Avşar, Selin Hoca ve Fundamentals öneririm. Bekir hocayı ayrı öneririm. Kısa ve öz anlatımı var.

Dediğiniz gibi Udemy'de sınava yönelik kurslar çok az. Ama YouTube'da daha iyi kanallar bulunuyor. Ben kanal önerilerimi arkadaşa sunayım.

Matematik için Rehber Matematik, Benim Hocam, Tunç Kurt, Hocalara Geldik kanallarını öneririm. Özellikle Rehber Matematiğin bebek adımları serilerini sömürün. Mehmet hoca Tonguç'un fasikülleri ile çok güzel bebek adımları serileri yapıyor. Her konu için seri bulunmakta. Matematiği bu kanaldan öğrendim desem yalan olmaz.

Türkçe için Rüştü hoca ile Benim Hocam Kadir Gümüş'ü izleyebilirsiniz. Kadir Gümüş'ün anlatımı çok güzel. Ben orayı takip ediyorum Türkçe için.

Fizik için Umut Öncül, Benim Hocam, VİP Fizik öneririm.

Kimya için Kimya Adası, Hocalara Geldik ve Kimya Özel izleyebilirsiniz.

Biyoloji için Bekir Avşar, Selin Hoca ve Fundamentals öneririm. Bekir hocayı ayrı öneririm. Kısa ve öz anlatımı var.
Ekstra bende birkaç kanal ekleyeyim.

Matematik: Bıyıklı Matematik, Laptü Matematik, Mert Hoca.

Kimya: E-kimya

Biyoloji: Barış Hoca Biyoloji

Şimdi aklıma takılan şöyle bir kısım var. Udemy üzerindeki kurslar sıfırdan başlayıp bittiğini belirtiyorlar fakat YouTube üzerindeki eğitmenler eğitimleri yarım bırakabiliyor. Bu sorun olmaz mı?

YouTube üzerinde yarım bırakan eğitmen hiç görmedim. Udemy'deki kursların da ben pek ÖSYM'ye uygun olduğunu düşünmüyorum. Ücretsiz bir fonksiyon kursunda müfredat dışında konu anlatımı yapan vardı. Bence YouTube üzerinden devam etmeniz daha iyi olacaktır.

YouTube üzerinde yarım bırakan eğitmen hiç görmedim. Udemy'deki kursların da ben pek ÖSYM'ye uygun olduğunu düşünmüyorum. Ücretsiz bir fonksiyon kursunda müfredat dışında konu anlatımı yapan vardı. Bence YouTube üzerinden devam etmeniz daha iyi olacaktır.
Peki mesela Matematik alanında bir kaç kanal belirttiniz. Bu kanallardan 1 tanesini mi seçip ilerlemeliyim yoksa bir kaç kanal birden mi?

Eğer tek kanal ise mesela Rehber matematiği daha önce izlemiştim şu 3 playlist'i izleyip çözsem TYT ve AYT için matematik bitmiş mi oluyor? Soru çözmek dışında yapmam gereken bir şey oluyor mu?

1612200111096.png

Peki mesela Matematik alanında bir kaç kanal belirttiniz. Bu kanallardan 1 tanesini mi seçip ilerlemeliyim yoksa bir kaç kanal birden mi?

Farklı hocalardan izlemek haznenizi arttırır. Ama bence vakit kaybı. Ben bir tek Rehber Matematikten izliyorum. Ve bana gayet yetiyor. Bir de ben ek olarak dershanede 2 farklı matematikçiden ders aldığım için daha iyi anlamam ondan da olabilir. Farklı hocalardan da paralel olarak izleyebilirsiniz. Rehberden anlamadın mesela, git İlyas Güneş'ten izle. Böyle yapabilirsin.

Eğer tek kanal ise mesela Rehber matematiği daha önce izlemiştim şu 3 playlist'i izleyip çözsem TYT ve AYT için matematik bitmiş mi oluyor? Soru çözmek dışında yapmam gereken bir şey oluyor mu?

Sadece izlemen yetmez. O açıklamalardaki PDF'leri çıkartıp hocayla birlikte yazıp çizeceksin. Yoksa hiçbir verim alamazsın. Sadece izlemek için izlersin. Videodan sonra gördüğün konunun sorularını çöz. Çözemiyorsan tekrar izle videoyu. Anlayana kadar bu döngüyü sürdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı