AYT yapılabilir mi?

burwak58

Hectopat
Daha fazla  
Ben sayısalcıyım. Çok uçuk hedeflerim yok. Son 3 ay kalmış. Bu 3 ayda alabileceğim en iyi verimi alıp yoluma bakmak istiyorum. Konular yetişir yetişmez önemli değil. Benim için önemli olan mantıklı bir şekilde plan yapıp ilerlemek. TYT matematikte netim 2-3 arası değişiyor(orana bakın:D).TYT'yi çok dert etmiyorum. 10 civarı problem çözsem yeterli olur. Benim için önemli olan AYT. Tahmin ettiğim kadarıyla AYT de, TYT matematik konuları geçmiş yıllara göre biraz daha fazla çıkacak. O yüzden TYT ve AYT matematik netlerim orantılı bir şekilde artacak. Burada kafamı karıştıran şey. TYT-AYT fen ve TYT matematiğin ilk 12 konusunu nasıl birlikte götüreceğim. Bu 3 aya nasıl dağıtabilirim? Bir yandan TYT matematikte problemleri atlamak da istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Problemleri soru çözerek halledebilirsin daha çok (bazılarını çözmek için yollar var, Mert Hoca'dan dinlemeni tavsiye ederim.) AYT'de ise full konu anlatımıyla git; biyoloji ezberle, kimya konularını çalış ve ardından mutlaka soru çöz çünkü denge hız entalpi ve gazlar pratik kazanmayı gerektiren konular, fizikte ise mecburen konu çalışıp ÖSYM'nin sorduğu tarzda sorular çöz ayrıca formülleri unutma. Kimya ve biyolojiyi 1 ayda ikisini de bitirebilirsin diye düşünüyorum. Hatta temelin varsa biyolojide sadece 1 tekrar videosuyla halledebilirsin.

AYT'deki TYT sorularından çok korkma, konu bazlı git matematikte de. Tüm konuları bitirip anlayıp çözebilirsen hiç sıkıntı çekmezsin, zaten sınav 3 saat.

Ayrıca TYT fen konularını çok hızlı bitirebilirsin. En baştan hızlı hızlı gitmen gerekiyor, örneğin optiği bitirmek 3 4 günümü aldı sorularıyla birlikte.

Problemleri soru çözerek halledebilirsin daha çok (bazılarını çözmek için yollar var, mert Hoca'dan dinlemeni tavsiye ederim.) AYT'de ise Full konu anlatımıyla git; biyoloji ezberle, kimya konularını çalış ve ardından mutlaka soru çöz çünkü denge hız entalpi ve gazlar pratik kazanmayı gerektiren konular, fizikte ise mecburen konu çalışıp ÖSYM'nin sorduğu tarzda sorular çöz ayrıca formülleri unutma. Kimya ve biyolojiyi 1 ayda ikisini de bitirebilirsin diye düşünüyorum. Hatta temelin varsa biyolojide sadece 1 tekrar videosuyla halledebilirsin.

AYT'deki TYT sorularından çok korkma, konu bazlı git matematikte de. Tüm konuları bitirip anlayıp çözebilirsen hiç sıkıntı çekmezsin, zaten sınav 3 saat.

Ayrıca TYT fen konularını çok hızlı bitirebilirsin. En baştan hızlı hızlı gitmen gerekiyor, örneğin optiği bitirmek 3 4 günümü aldı sorularıyla birlikte.

Bu kalan sürede 0'dan TYT kaç nete gelinir?

Bu kalan sürede 0'dan TYT kaç nete gelinir?
Sıfırdan ise emin değilim. Konu dağılımını tam hatırlamıyorum ancak çok fazla problem var. Problemler çözmek ve kümeler, bölünebilme, EBOB EKOK problemleri konularını bitirmek 10 net üstü kazandıracaktır diye düşünüyorum.

Problemleri soru çözerek halledebilirsin daha çok (bazılarını çözmek için yollar var, mert Hoca'dan dinlemeni tavsiye ederim.) AYT'de ise Full konu anlatımıyla git; biyoloji ezberle, kimya konularını çalış ve ardından mutlaka soru çöz çünkü denge hız entalpi ve gazlar pratik kazanmayı gerektiren konular, fizikte ise mecburen konu çalışıp ÖSYM'nin sorduğu tarzda sorular çöz ayrıca formülleri unutma. Kimya ve biyolojiyi 1 ayda ikisini de bitirebilirsin diye düşünüyorum. Hatta temelin varsa biyolojide sadece 1 tekrar videosuyla halledebilirsin.

Benim hedefim AYT de 10-15 net yapmak. Bunun için ilk 12 konuyu halledip hem TYT hem AYT de 10 net garantilemeyi düşünüyorum. Ama şöyle bir sıkıntı var. AYT de ki TYT konuları çok ileri seviye olmaz mı?

Sana tek önerim AYT fen kasman son 2 ayda AYT fen kastım 21 net getirdim AYT fen kısa ve çok zorlamıyor AYT matematikten daha iyi gelir AYT matta matın güler yüzünü izleyebilirsin.

Şu an sadece matematik kafamı karıştırıyor. TYT mat 10-15 AYT mat 10-15 yapsam yeterde artar düşüncesindeyim. Ama kafam acayip karışık.

Benim hedefim AYT de 10-15 net yapmak. Bunun için ilk 12 konuyu halledip hem TYT hem AYT de 10 net garantilemeyi düşünüyorum. Ama şöyle bir sıkıntı var. AYT de ki TYT konuları çok ileri seviye olmaz mı?

Hocam ilk 12 konu sayesinde AYT de TYT soruları dediğiniz gibi yapılıyor. Eski senelerde olsak o kadar zor olacağını söylemezdim ama bu sene LTİ olmadığı için TYT soruları AYT'de can alıcı olabilir. :)

Geri
Yukarı