Az RAM kullanan Windows işletim sistemi önerisi

mami9998

Decapat
Yer
Antalya,Kepez
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim Ryzen 3 3200G ve 8 GB RAM ancak ekran kartından dolayı 5,92 GB RAM'e düşüyor ve RAM'dan bazı sıkıntılar çekiyorum. RAM kullanımını düşürmek için ISO dosyası arıyorum RAM az kullanan öneriniz nedir?

Arkadaşlar sistemim Ryzen 3 3200G ve 8 GB RAM ancak ekran kartından dolayı 5,92 GB RAM'e düşüyor ve RAM'dan bazı sıkıntılar çekiyorum. RAM kullanımını düşürmek için ISO dosyası arıyorum RAM az kullanan öneriniz nedir?
Linux kullanmayı düşünürseniz mint olanını kurun.

Ghost Spectre ve AtlasOS. Ama AtlasOS abartılı performanslı. Ve güncelleme yapmamanız gerekiyor. ISO dosyasını isterseniz atayım.

Hatta şimdiden atayım sürüm açıklamaları ile bakarsınız. Bu arada compact yeterince hızlandırıyor, +DEF daha ağır. Benim önerim düz compact sürümünü kurun. SuperLite falan var onlar abartı hızlı ve tüm hizmetler neredeyse kapalı olduğu için çok zor oluyor kullanması.

Kurulumda sana dört seçenek veriyor.

Compact +Defender
Compact
Superlite +Defender
Superlite

Buradan istediğini seçebilirsin. Compact bir tık daha derli toplu, ancak birazcık daha sistem ister. Superlite ise didik didik edilmiş, Windows'un en hafifletilmiş halidir isoya göre. +Defender ise defender olan sürümdür. +DEF seçersen defender gelir ama +DEF yazmayanı seçersen defender kullanmayan sürüm iner.

Son düzenleme:
Windows 8.1 çok daha düşük istiyorsan Windows 7 ama illa Windows 10 kuracağım diyorsan Windows 10'a AtlasOS kurabilirsin.

Modlu Windows'lar var. Onlara bakın ama özel bilgilerinizi girmenizi tavsiye etmem çoğunda. Kullandığım Ghost Spectre'yi öneririm.

RAM alana kadar modlanmis ISO kullanabilirsiniz. Yeni ReviOS'da artik eskisi gibi her sey silinmiyor. Gozlemledigim kadariyla en az degisiklik yapip en cok performansi almaya yonelik olusturulmus yeni ISO'lar. ReviOS kullanabilirsiniz.

Windows 10 n vardı sanırım bizim internet kafelerde vardı oyuncular için için Excel vb proglramları kaldırıyordu sanırım e o halde RAM kullanımıda duşer ama ISO'sunu nereden bulursun bilmiyorum.

Ghost Spectre ve AtlasOS. Ama AtlasOS abartılı performanslı. Ve güncelleme yapmamanız gerekiyor. ISO dosyasını isterseniz atayım.

Hatta şimdiden atayım sürüm açıklamaları ile bakarsınız. Bu arada compact yeterince hızlandırıyor, +def daha ağır. Benim önerim düz compact sürümünü kurun. Superlite falan var onlar abartı hızlı ve tüm hizmetler neredeyse kapalı olduğu için çok zor oluyor kullanması.

Teşekkür ederim peki RAM kullanımı ne kadar azalır Forza vs RDR 2 oynayabilir miyim bu ISO dosyası ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı