Azerbaycan İsrail'e destek mi veriyor?

Diğer orta doğu ülkelerinin ne olduğunu bildikleri için. İsrail, Azerbaycan ve Türkiye dost olması gerekirken Türkiye gittikçe arap ülkelerine yakınlaşmaya çalışıyor. Filistin başkanı Çin'in yaptığı katliamları savunuyor. Doğu Türkistan'da çocukları ölürken, Türk'ler ölürken sorun yok. Kendi insanları ölünce sorun oluyor. Azerbaycan yönetimini pek desteklemem ama aldıkları karar oldukça doğru. Aynı zamanda Filistin, Türkiye karşıtı bir ülke. Kıbrıs'ta Rumlar'ı destekliyordu ve Ermeni soykırımını destekliyordu. İsrail ise ermeeni soykırımına karşı çıkan ülkelerden. Aslında bizim desteklememiz gerek İsrail'i.

Ne olursa olsun ya, bir hastanenin bombalanması kabul edilebilir bir şey değil, masum çocukların ölmesi kabul edilebilir bir şey değil. Üstüne bunu yapan bir devleti desteklemek hiç kabul edilebilir bir şey değil.

Ne olursa olsun ya, bir hastanenin bombalanması kabul edilebilir bir şey değil, masum çocukların ölmesi kabul edilebilir bir şey değil. Üstüne bunu yapan bir devleti desteklemek hiç kabul edilebilir bir şey değil.
Filistin İsrail'e zorluk çıkarıyor, sürekli taş sopa ile saldırıyor, sonra İsrail askeri müdahale edince İsrail askeri masum halka saldırdı diye haber yapıyorlar. Şu an olan savaş buna benzer.
Filistin'liler İsrail'in topraklarından gitmesi için yapıyor bunu ama zaten o bölge İslam öncesi gelen bir din olan Museviliğin ortaya çıktığı ve o günden itibaren de (belli bir süre hariç) yahudilerin yaşadığı bir bölgeydi. Sonradan geldi Filistinliler oraya.

Filistin, Doğu Türkistan katliamını destekliyor. Kendilerine yapılanın bir benzerini destekliyor.

Duyguya göre devlet yönetilmez, ilişki kurulmaz çocuğum.
Aynen öyle. Bu durum yüzyıllardır böyledir. Bu gerçek olmasaydı yüzyıllardır kardeşler birbiriyle savaşmazdı, normalde birbirine düşman olan devletler birbiriyle ittifak olmazdı. Öyle yok İsrail çocukları katlediyor Azerbaycan'ın destek vermesi kabul edilemez diye bir şey yok. İsrail de Azerbaycan'a yardım etmişti, şimdi de Azerbaycan yardım etmek zorunda.

Herkes suçlu denebilir bu savaşta evet, ancak yine de masumların ölmesi kabul edilebilir bir şey değil, evet her savaşta masumlar ölür. Ancak hastaneleri bombalamak, bilerek sadece sivillerin yaşadığı yerleri bombalamak ayrı bir şeytanlık.

Hastaneyi bombalayıp masum çocukları öldürdü ama İsrail'de hocam, kabul edilebilir bir şey değil bu ya.
Hayır hastaneyi karakol olarak kullanıyorsun sivillerin eline silah verip eğitim veriyorsun sonrada neden bombalandı oluyor?
Not Azerbaycan'ın İsrail'e destek vermesi son derece kıymetli ve politik bir adım. İsrail ile Azerbaycan ilişkileri çok eskiye dayanır.

Hayır hastaneyi karakol olarak kullanıyorsun sivillerin eline silah verip eğitim veriyorsun sonra da neden bombalandı oluyor?
Not Azerbaycan'ın İsrail'e destek vermesi son derece kıymetli ve politik bir adım. İsrail ile Azerbaycan ilişkileri çok eskiye dayanır.

Hastaneyi karakol olarak kullanma olayı için kaynak verebilir misiniz? Merak ettim. Öyle bir şey hiç duymadım çünkü.

Hastaneyi karakol olarak kullanma olayı için kaynak verebilir misiniz? Merak ettim. Öyle bir şey hiç duymadım çünkü.
Direk genel özeti atayım sana İsrail Hamas Savaşı'nın:
images (6).jpeg

Biraz beyni olan bu resimden iyi bir ders çıkarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı