Azerbaycan İsrail'e destek mi veriyor?

İsrail ve Azerbaycan'n ilişkisi iyi, İsrail'liler türkleri seviyor normalde, sadece şu an mevcut hükümetimizi sevmiyorlar.

Israilli arkadaşım var katılıyorum bu olaya. Kendileri de politika konuşmayı sevmezler zaten pek.

Starbucks'ı taşlayıp kudüs'ü kurtaracağını sanan zihniyete kaldıysa bizim dış ilişiklerimiz, gerçekten durum vahim.
Henüz değil ama yakında olacak gibi. Baksana yanıtlarıma cevap verenler gibileri zaten. Genelde sert kayaya çarptıklarında ya şikayet ya da kaçar giderler.

Akit Gazetesi muhabirleri de buraya gelmiş demek. KEKW
1- Hamas Nedir sorusunun cevabı. Not orası Hazreti Musa'dan itibaren İsrailoğullarının devleti. Arapların ise Tarihte orada herhangi bir hakları yok. Ortaya çıkışları Basra Körfezi.
2- çocuk öldüren falan yok Onları siper olarak kullanan bir güruh var.
3- PKK haklı o zaman? O değil de siz namaza falan gidin boş verin siyaset size fazla geliyor :D

-İsrailoğullarının tarihiyle işimiz yok bu konuda mevzu ne yolla olursa olsun Osmanlı'nın parçalanmasıyla oluşan bir devlet var ve bu devlet hiçbir şey yokken sindirilmeye başlıyor. Ben savaşı hiçbir zaman yanlış bulmadım savaş ve üstünlük insanın tabiatında var lakin bit Türk olarak savaşında yolu yordamı olduğunu bilmek aşırı zor değil.
-Çocuklar siper olarak kullanılmıyor bizzat savaş çocukların bulnduğu yerde şehirlerde oluyor, israil hamas savaşında cephe denilen bölge var ile yok arası israil yarma harekatı ile ilk şehirleri bombalıyor ardından şehirlere girip nüfusu esir edip toprakları kendine katıyor.
-pkk ile alaka ne ? senin lafının üzerinden gidersek biz pkkların toprağını aldık ha ? namazım sana batmasın light yagami, hbvrhbhjeveeveve kurgu ve komplo teorilerine devam.

-İsrailoğullarının tarihiyle işimiz yok bu konuda mevzu ne yolla olursa olsun Osmanlı'nın parçalanmasıyla oluşan bir devlet var ve bu devlet hiçbir şey yokken sindirilmeye başlıyor. Ben savaşı hiçbir zaman yanlış bulmadım savaş ve üstünlük insanın tabiatında var lakin bit Türk olarak savaşında yolu yordamı olduğunu bilmek aşırı zor değil.
-Çocuklar siper olarak kullanılmıyor bizzat savaş çocukların bulnduğu yerde şehirlerde oluyor, israil hamas savaşında cephe denilen bölge var ile yok arası israil yarma harekatı ile ilk şehirleri bombalıyor ardından şehirlere girip nüfusu esir edip toprakları kendine katıyor.
-pkk ile alaka ne ? senin lafının üzerinden gidersek biz pkkların toprağını aldık ha ? namazım sana batmasın light yagami, hbvrhbhjeveeveve kurgu ve komplo teorilerine devam.
-Tarih ile işin olmadığı belli ama matematikle de olmadığını öğrendim şimdi. Osmanlı Yıkılış 1922 Filistin Kuruluş 1988 Daha öncesinde sadece otonom bölge.
- Kaynak A Haber selam da söyle.
- İkisi de meşru bir devleti bilmek için terör eylemleri uyguluyor. Sen kendi ülkendekine karşı çıkıp Başkasında terör olmasını destekliyorsun. Ben ise ikisine de karşıyım.
Yagami Light bir anime karakteri ve idealist bir karakter. Gerçi sizde resim yapmak haram olduğu için anlayabileceğini sanmıyorum.

Filistin, Ermenistan-Azerbaycan savaşında ermenileri destekledi hatta ermeni soykırımını tanıdı.
Ne yapsınlar buna rağmen Filistin'e destek mi versinler?

Azerbaycan - İsrail ülkelerinin ilişkileri önceden de çok iyiydi ve bu şaşılacak bir durum değil. Bu yüzden bu savaşta terörist haması destekleyecek değiller tabiiki de. Baktığınız zaman hamas denen terör örgütü, savaşta hastane gibi sivillerin olduğu yerleri bilerek cephanelik, istihbarat vs. işler için kullandıkları için İsrail'in buralara yaptığı saldırıları sivillere saldırı olarak lanse ediyorlar.

Ülke çıkarları ve ilişkileri için İsrail'in desteklenmesi çok da abes kaçmaz Türkiye ve Azerbaycan için. Nitekim Filistin çoğu konuda bize düşmanlık etmiş bir ülkedir. Son olarak, araptan dost olmayacağını anlayacağımız günleri görmek dileğiyle.

Arkadaşlar yanlış görmediysem Azerbaycan İsrail'e destek veriyor. Bu durum doğru ise gerçekten içler acısı bir şey ya. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hocam bunu daha İsrail-filistin savaşında yeni öğrenilmesi daha kötü. Evet İsrail ile Azerbaycan dost denilebilir. Bu tabii ki de Bakü'deki devlet adamlarımın telaviv’deki adamlara yardım etmesi Azerbaycan'da yaşayanların İsrail desteklediği anlamına gelmez bunu unutmayın. Devlet ile oranın vatandaşı farklı şeyler.

Ne olursa olsun ya, bir hastanenin bombalanması kabul edilebilir bir şey değil, masum çocukların ölmesi kabul edilebilir bir şey değil. Üstüne bunu yapan bir devleti desteklemek hiç kabul edilebilir bir şey değil.
Hocam benim gözümde askerlerin çatışması bile kabul edilebilir bir şey değil. Ama bazı geri kafalılar ona gelince tam gaz ateşliyorlar destekliyorlar iki tarafı, hastane bombalanınca bakıyorum sevineni çıkıyor üzüleni de.

Direkt savaş olmasaydı hatta hemen aralarında uzlaşmalarını istiyorum ben ilk gününden beri.

Geri
Yukarı