Azerbaycan'da 8.sınıfta bir sınıf ilerlemek mi yoksa sınıfta kalmak mı mantıklı?

Conspirator7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Azerbaycan'da yaşıyorum ve burada 8 sınıfdayim(Türkiye'de 9 sınıf oluyor ). Şimdi ben 1 yıl geç gittim okula. Burada bir sınav var ders yılının birinci kısmı bitirdikten sonra o sınava girip iyi sonuç alırsan 1 sınıf ilerliyorsun. Şimdi sizce bu sınavı bu yıl verip 9'a (10) geçip eğitim yılından 1 yıl vermek mi yoksa 8(9) da kalmak mı daha iyi? Bu arada ortamdan fazla memnun değilim ve burada 9(10) sınıfı bitirince sizin LGS gibi bir sınav oluyor.

Merhaba. Ben Azerbaycan'da yaşıyorum ve burada 8 sınıfdayim(Türkiye'de 9 sınıf oluyor ). Şimdi ben 1 yıl geç gittim okula. Burada bir sınav var ders yılının birinci kısmı bitirdikten sonra o sınava girip iyi sonuç alırsan 1 sınıf ilerliyorsun. Şimdi sizce bu sınavı bu yıl verip 9'a (10) geçip eğitim yılından 1 yıl vermek mi yoksa 8(9) da kalmak mı daha iyi? Bu arada ortamdan fazla memnun değilim ve burada 9(10) sınıfı bitirince sizin LGS gibi bir sınav oluyor.

Özüm Azərbaycanlıyam sadəcə türkcə yazacam. Kendim 9-cu sınıfım bu yıl Mart'da sınav var. Bu yıl gittim hazırlıklara ama sana bir tavsiye eğer 0'san şimdiden git yoksa bayağı zorlanırsın. Geçmek konusuna geldikde sınıfta kalma olayı yalan kendim 20 bal (2) ile 9-cu sınıfa geçtim takma o konuyu. 9'dan sonra okumak kendi kararın ama hayatının 1 yılını boşa harcama.

Yeni konular

Geri
Yukarı