Azerbaycanlıların sürekli selam göndermesi

Sanırsam kardeşliklerini belli etmek için gönderiyorlar ve bizim de selamı almamız kardeşlik belirtisi oluyor, yolda gördüğümüz birine selam vermek gibi bir şey. Bu arada Azerbaycan'dan selamlar.

Yok ondan degil. Cok fazla karsilasiyorum. Genelde Azerbaycan dendi mi ilk aklima bu gelmeye basladi 🤣

fakat bir yerden sonra cok fazla cikmaya baslayinca biraz sıkmaya basladi. Sanki baska hicbirsey yok gibi.

hem bana gore Azerbaycan Turku Turkmen Turku diye kavramlar anlamsiz geliyor. Sonucta orada yasayanlarla ayni dili konusmuyoruz. Kultur benziyor sadece.

Eksi hala engelli dimi
Bu bilgileri nereden edindiniz? Son cümlenizde doğru olan tek bir şey yok. Lütfen doğru yerlerden araştırınız. Aynı dili konuşuyoruz sadece şive farkı var. Atamız aynı, eski yurdumuz aynı. Azerbaycan ve Türkiye çoğu konuda birdir yani.

Biz Türkiye Türkçesi konuşan Türkiye Türküyüz,
Azerbaycanlılar Azerbaycan Türkçesi konuşan Azerbaycan Türkleridir.

Azerbaycan Türkleri gardaşımızdır, onlar başkalarını gardaş bilebilir sorun yok takılmamak lazım :)
Bir kavramdan bahsetmeyi unuttum. Azerbaycan Turkleri diye bir kavram aslinda bizim uydurmamiz. Azerbaycan Turkleri diyorsak o Azerbaycan'da yasayan Turkiyeliler ile anlami karistiriyor biraz. Azerbaycanlilar demek daha mantikli.

Mesela Bulgarlar vardir bir de Bulgairstan'da yasayan Turk kesim vardir. Bulgaristan Turkleri ve Bulgar Turkcesi demeye benziyor bu Azerbaycan Turkcesi kavrami.

Turkce Turkcedir.

Azarbaycanca Azarbaycancadir (klavyemde ters e yok o yuzden yazamadim)

Hem Ayni dili falan da konusmuyoruz. Onlardaki kelimelerin neredeyse 70'i Ruscadan gelmedir.

Karadeniz ve Urfa agzi ayirir gibi konusmayin.

(sonra millet beni linc etsin)

Yok ondan degil. Cok fazla karsilasiyorum. Genelde Azerbaycan dendi mi ilk aklima bu gelmeye basladi 🤣

Fakat bir yerden sonra cok fazla cikmaya baslayinca biraz sıkmaya basladi. Sanki baska hiçbir şey yok gibi.

Hem bana gore Azerbaycan turku turkmen turku diye kavramlar anlamsiz geliyor. Sonucta orada yasayanlarla ayni dili konusmuyoruz. Kultur benziyor sadece.

Eksi hala engelli değil mi?

Amerika da değilsen engellidir.

Hocam konu siyasete gidecek ama bayağı Rus sevenler var aralarında.

Kardeş gördüklerinden veriyorlar selamı.
Olabilir. Türkiye de anlamsız bir şekilde Azerbaycan'ı yok sayan, Karabag'da Ermenilere yandaş olan Filistin'i seviyor mesela. Azerbaycan'ın ki siyaset bu arada, Türkiye'nin yaptığı anlamsız, çıkarsız yakınlık.

Tüm Türklerle ortak bir tarihimiz olduğu gibi Azerbaycan Türkleriyle de ortak tarihimiz var. Selam göndermeleri gayet doğal.
Yıllarca Suriyelileri ve Afganları din kardeşi olarak gördük, Azerbaycan Türklerini neden görmeyelim?

Fakat bir yerden sonra cok fazla cikmaya baslayinca biraz sıkmaya basladi. Sanki baska hiçbir şey yok gibi.

Hem bana gore Azerbaycan turku turkmen turku diye kavramlar anlamsiz geliyor. Sonucta orada yasayanlarla ayni dili konusmuyoruz. Kultur benziyor sadece.

Eksi hala engelli değil mi?
Konuşmuyoruz derken?

Yeni konular

Geri
Yukarı