B ehliyet sonrası motor ehliyeti nasıl alınır?

Baranss_dd

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ehliyet kursuna başvurdum. Tahminimce ağustosa kadar b ehliyeti almış olacağım. Fakat motor ehliyeti de almayı düşünüyorum. B ehliyeti sonrası A1 ehliyet için mi başvuru yapmam lazım, yoksa A2 için mi? Bu süreçten geçen varsa deneyimlerini aktarabilir mi veya ikisini aynı anda almama yarar sağlayan bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 2020'de B'den sonra A2 almıştım sadece direksiyon sınavına girip kazanınca da harç ücretini yatırıp nüfusa gidiyorsun eski ehliyetini iptal edip geçici belge veriyorlar. B alırken ne yaptıysan aynısı beraber olmaz sırasıyla alacaksın demişlerdi bana bu şekilde aldım. A1 mantıksız A2 alın zaten 125CC'ye kadar B ehliyeti ile sürebilir yasası geldi.

Sürücü kursuna A2 de istiyorum de onlar seni bilgilendirirler.

A2 için başvuracaksın. Kurstaki hocalara neden sormuyorsun?

Zaten sordum fakat sorduğum kişi çok bilgisi yok gibiydi.

Kaç yaşındasın?

18 oldum ocakta.

Hocam 2020'de B'den sonra A2 almıştım sadece direksiyon sınavına girip kazanınca da harç ücretini yatırıp nüfusa gidiyorsun eski ehliyetini iptal edip geçici belge veriyorlar. B alırken ne yaptıysan aynısı beraber olmaz sırasıyla alacaksın demişlerdi bana bu şekilde aldım. A1 mantıksız A2 alın zaten 125CC'ye kadar b ehliyeti ile sürebilir yasası geldi.

Sürücü kursuna A2 de istiyorum de onlar seni bilgilendirirler.

Peki ikisini aynı anda alabilme durumum var mı veya çift ehliyet masrafından kurtulma? Çünkü iki ehliyet toplam 4-5 ay alacak gibi duruyor ve o kadar vaktim yok.

Sürücü kursuna bağlı benim sürücü kursu önceliği b ehliyetine veriyordu A2 sınavını 2 defa ertelediler kavga edip sınava adımı yazdırmıştım aynı gün olmasa da bir sonraki sınava alabilirler sürücü kursu ile konuşman daha iyi olur.

Aralıkta b ocakta A2 almam gerekiyordu A2yi Mart'ta aldım hocam.

Sürücü kursuna bağlı benim sürücü kursu önceliği b ehliyetine veriyordu A2 sınavını 2 defa ertelediler kavga edip sınava adımı yazdırmıştım aynı gün olmasa da bir sonraki sınava alabilirler sürücü kursu ile konuşman daha iyi olur.

Aralıkta b ocakta A2 almam gerekiyordu A2'yi Mart'ta aldım hocam.

Benim kursumda da öyle b ehliyet önemli, peki aynı anda mı kurslara gidip sınavlara girdiniz?

Geri
Yukarı