B350 anakartlarda overclock sınırı mı var?

V patlaması ne yazık ki çözebileceğimiz bir şey değil, bazı şeylerin katkısı var:

Soğuk çalışması, VRM’lerin stabilliği, sağlam ana kart, VDrop yaşamamak vs. Ama bir yerden sonra yapısal bir durum olduğu için hani şu şekile çözeriz diyemem. Bu faktörler de ufak miktarda artış sağlar.
Buyurun hocam. 10 dakika sonra da FPU testi atacağım. Yalnız işlemciyi tekrar 4GHz'ye alıp voltaj düşürdüm.
hwi.png

Buyurun hocam. 10 dakika sonra da FPU testi atacağım. Yalnız işlemciyi tekrar 4GHz'ye alıp voltaj düşürdüm.Eki Görüntüle 789864
Hocam burası sensör sayfası değil :D, programı açarken eğer ”Only Sensors” işaretlerseniz sadece bahsettiğim ekran gelir. Ve bahsettiğim ekranda belki aşağıdadır bilemiyorum, yanında elektrik işareti olan V‘la ilgili olan kısmın SS’ini atabilirseniz sevinirim.

Hocam burası sensör sayfası değil :D, programı açarken eğer ”Only Sensors” işaretlerseniz sadece bahsettiğim ekran gelir. Ve bahsettiğim ekranda belki aşağıdadır bilemiyorum, yanında elektrik işareti olan V‘la ilgili olan kısmın SS’ini atabilirseniz sevinirim.

hwi1.png

Umarım doğru olanı atmışımdır :D.
Bu da FPU testi. Umarım bunu da doğru yapmışımdır :D.
FPU TEst1.png

aida voltaj.png

Son düzenleme:
Pek VDrop da yok gibi, ekstra istediğim bir şey yok. Gayet güzel şu an. Ha eğer yaparsanız 4.1 GHz’deki değerleri de atabilirsiniz. Ancak bunlar da kafi.
Bu da 10 dakika sonraki değerler. 4.1GHz'de fazla voltaj istediği için 4GHz'de kalmaya karar verdim. Teşekkür ederim yardımlarınız için. 4.2GHz kullanmak isterdim ama malum elimdeki de B350 anakart. Fazla sınırları zorlamaya gerek yok.
fpu test.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı