B450-F vs X570 UD

B450 yeter soket değişince zaten x570 veya b450 fark etmeyecek her türlü yükseltme yapamayacaksın. Tomahawk modeli ise Ryzen işlemciler için biçilmiş kaftan gibidir.

Peki ekran kartı olarak;
B450 yeter soket değişince zaten x570 veya b450 fark etmeyecek her türlü yükseltme yapamayacaksın. Tomahawk modeli ise Ryzen işlemciler için biçilmiş kaftan gibidir.
İleride çok çok daha güçlü bir işlemciye geçmek gibi bir düşünceniz yoksa Tomahawk MAX alın derim.

RX 5700 XT daha güçlü bir kart. Yeni çıkan sürücüler ile de sorunları çözülmüştü. RX 5700 XT daha iyi bir tercih olacaktır.

İşlemci olarak R5 3600 düşünüyoruz. Anakart bütçesini siz belirleyin :)
Düşündüğün ürünlerin neredeyse hepsi birkaç saat önce Gaming Gecesinde indirimle satıldı.
Daha birkaç saat önce Gaming Edge modeli 1300 lira oldu. İnşallah almışsınızdır 😀 Almadıysanız da X570 UD modelinde indirim daha bitmedi ve şuan 879TL. Bir saat sonra bitecek. Onu al derim.

R5 3600 de daha birkaç saat önce 1050TL oldu 😀 Neyse onu en kötü 1200 liraya alırsınız.

Düşündüğün ürünlerin neredeyse hepsi birkaç saat önce Gaming Gecesinde indirimle satıldı.
Daha birkaç saat önce Gaming Edge modeli 1300 lira oldu. İnşallah almışsınızdır 😀 Almadıysanız da X570 UD modelinde indirim daha bitmedi ve şuan 879TL. Bir saat sonra bitecek. Onu al derim.

R5 3600 de daha birkaç saat önce 1050TL oldu 😀 Neyse onu en kötü 1200 liraya alırsınız.
İndirimden dolayı açtığım konular zaten :). Herhangi bir ürün almadım. İşlemciyi alacaktım ancak telefona sms gelmesine bile yetişmedi :). Anakart güzel indirime girmişti alacaktım ancak gelen yorumlar neticesinde vazgeçtim. TUF olanı bile alabilirdim aslında ama işte napalım. Nasip değilmiş :). Geçen hafta RTX 2080 almıştım. Ona sayıyorum :D.

Bu ekran kartlarında ki sorunlar tamamen ortadan kalktı mı acaba? Kimisi alma sakın diyor kimisi de kalktı düzeldi al diyor. Kararsız bırakıyor insanı.
Hala bazı sorunlar varmış ama her geçen gün bu sorunlar azalıyormuş. Forumda kullanan birkaç kişi böyle diyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı