B450M anakartı CPU olmadan çalışır mı?

Twunky3

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 //// XFX RX 6600 XT //// B450M S2H //// 2X8 GB RAM 3600MHZ
Anakart
b450M s2h
CPU ve GPU ve RAM hariç tüm parçaları aldım kasanın kablolarını gereken yerlere taktim 24 pin olsun, Power SW, reset SW, fan kablosu ne varsa hepsini anakarta bağladım ama kasanın güç düğmesine basınca kasa hiçbir tepki vermiyor ne fanlar dönüyor ne LED ışıkları yanıyor kasanın kumandasını da denedim yine olmuyor.

CPU olmadığı için mi çalışmıyor bilen var mı? Nerede hata yapıyor olabilirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20220715_005526.jpg
    IMG_20220715_005526.jpg
    178,7 KB · Görüntüleme: 52
21 yıllık hayatımda hiç Masaüstü bilgisayarım olmadı ilk defa Kasa topluyorum sorunun cevabını almak için de hesap açmak istedim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Hocam en temel PC rehberinde bile anlatılıyor, bir de o kadar kablo bağlamış. O kadar bağlayabilen CPU, RAM olmadan bilgisayarın çalışmayacağını anlayabilir.
Bilmiyorum hocam ne yapabilirim bilsem burada ne işim olabilir 2 gündür başım şişiyor kablolarını çıkarıp bağlamaktan
Anakarta hasar vermis olabilirsin , benimde ayni sorun vardi fakat islemcim bozuktu sadece goruntu gelmiyordu calisiyordu fanlar
Bu ön ve arkadaki Fanları ve LEDleri PSU ya bağlı değil dimi?

Bilmiyorum hocam ne yapabilirim bilsem burada ne işim olabilir 2 gündür başım şişiyor kablolarını çıkarıp bağlamaktan

Bu ön ve arkadaki Fanları ve LED'leri PSU'ya bağlı değil değil mi?

Kasanın veya Anakartın bozuk olup olmadığından emin olmak istiyorum çünkü işlemci almama daha çok zaman var

Geri
Yukarı