Çözüldü B450M S2H 16 GB RAM 7.95 kullanılabilir

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kooray

Hectopat
Yer
Ashina Outskirts
Daha fazla  
Meslek
Yarı zamanlı weeb
1608623151399.png

1608623169705.png

Sistemimde (2x8) 16 GB RAM var denetim masasında 7.95'i kullanılabilir gözüküyor. Görev yöneticisinde de 8 GB RAM donanıma ayrılmış olarak gözüküyor. Nasıl düzeltebilirim?

Anakart Gigabyte B450M S2H, işlemcim Ryzen 5 2600.

Çözüm
Arkadaşın modülleri aynı. Bu güzel. Lakin yine de kit olmayabilir. BIOS sürümü nedir ona bakıp yazması lazım bir de.

Ayrıca bellekleri tek tek takınca sistem açılıyor mu?

Belleklerin ikisini de söküp takınca olmuyordu fakat tek tek sırayla takıp çıkardım öyle çalıştı. Şu an 50 MB donanıma ayrılmış,16 GB kullanılabilir bellek gösteriyor. Yardım için hepinize teşekkürler.
Arkadaşın modülleri aynı. Bu güzel. Lakin yine de kit olmayabilir. BIOS sürümü nedir ona bakıp yazması lazım bir de.

Bellekleri söküp taksa belki sorun düzelecek en temel şeyi denemeden başka yerlere yönelmek garip...

Belleklerin ikisini de söküp takınca olmuyordu fakat tek tek sırayla takıp çıkardım öyle çalıştı. Şu an 50 MB donanıma ayrılmış,16 GB kullanılabilir bellek gösteriyor. Yardım için hepinize teşekkürler.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı