B450M S2H BIOS güncellemesi sonrası mavi ekran hatası veriyor

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Merhaba, Gigabyte B450M S2H'i F60 versiyonuna güncelledikten sonra mavi ekran almaya başladım.
Çok sık değil ancak yine de rahatsız edici derecede çıkıyor mavi ekran.
Mavi ekran verip yeniden başlıyor bilgisayar.
Bazen de bilgisayar açılırken aynı hatayı alıyorum. 'Bilgisayarınız başlatılırken bir sorunla karşılaştı' tarzı bir hata raporu geliyor. Henüz eski sürüme güncellemedim, belki çözümü vardır diye düşünüp buraya konu açayım dedim. Çözümü var mı?
Bu arada sanırım minidump dosyası paylaşmam lazımmış, hemen paylaşıyorum, bir dakika :) .
Minidump: Desktop.rar
Umarım yapabilmişimdir :D .
@PanzerTR @Jayce @Ted Kaczynski @Er73748 @Yener K.
Minidump analizi yapan arkadaşları etiketleyeyim dedim, umarım rahatsız etmemişimdir :) .

Son düzenleme:
BIOS versiyonun F61a gözüküyor. Neden böyle gözüktüğü hakkında bir fikrim yok. Sadece belirtmek istedim. F60 versiyonuna ne zaman güncellediniz?
1623703997154.png

Hızlı başlatma özelliğini kapat.

Uyku modunu kapat.

Sanal bellek özelliğini kapat ve sistemi yeniden başlat. Sistemi açıldıktan sonra sanal bellek özelliğini tekrar aç.

"DISM" komutlarını uygulayabilirsin.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Samsung telefonunu bir süreliğine bilgisayara bağlama.

BIOS ayarlarını default yap.

NVIDIA ekran kartının sürücüsü nedir?

Dediklerimi uyguladıktan sonra mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

BIOS versiyonun F61a gözüküyor. Neden böyle gözüktüğü hakkında bir fikrim yok. Sadece belirtmek istedim. F60 versiyonuna ne zaman güncellediniz?
Eki Görüntüle 1068584

Hızlı başlatma özelliğini kapat.

Uyku modunu kapat.

Sanal bellek özelliğini kapat ve sistemi yeniden başlat. Sistemi açıldıktan sonra sanal bellek özelliğini tekrar aç.

"DISM" komutlarını uygulayabilirsin.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Samsung telefonunu bir süreliğine bilgisayara bağlama.

BIOS ayarlarını default yap.

NVIDIA ekran kartının sürücüsü nedir?

Dediklerimi uyguladıktan sonra mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.
F61a da olabilir hocam sürüm, muhtemelen o idi. 22 Mayıs'ta güncellemiştim.
Ekran kartı sürücüm: 466.77
Dediklerinizi deneyeceğim şimdi. Çok teşekkür ederim.

F61a beta bir sürüm, belki sıkıntı çıkarabilir. Kesin sıkıntı çıkaran BIOS sürümü diyemem.

Ekran kartı sürücüsü ile ilgili fazla sorun görmedim. Sadece bilgim olsun diye sordum. 466.77 sürücüsüde ara sıra sıkıntı çıkarıyor.

Sorun çözüldüğü takdirde belirtin.

F61a beta bir sürüm, belki sıkıntı çıkarabilir. Kesin sıkıntı çıkaran BIOS sürümü diyemem.

Ekran kartı sürücüsü ile ilgili fazla sorun görmedim. Sadece bilgim olsun diye sordum. 466.77 sürücüsüde ara sıra sıkıntı çıkarıyor.

Sorun çözüldüğü takdirde belirtin.
Tamamdır, eğer sorun çözülmezse normal bir sürüme geçmek daha mantıklı olur, değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı