B450M S2H CPB nasıl kapatılır?

Makaleler
3
Arkadaşlar, merhaba. Gigabyte B450M S2H modeli bir anakarta sahibim. BIOS'tan CPB kapayacağım ancak nereden kapayacağım? Ayrıca kapattıktan sonra yapmam gereken herhangi bir işlem var mı? (Ayar, stres testi vs.) Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

BIOS'a açılışta Del tuşuna basarak girin. Easy Mode açıksa F2 tuşuna basıp klasik moda geçin. Gelecek ilk ekranda Advanced Frequency Settings olması lazım. Oraya girdiğinizde Advanced CPU Settings olacak. Orada da Core Performance Boost olacak. Onu devre dışı bırakın, F10'a basıp kaydedin ve çıkın.

İsteğe bağlı olarak stres testi yapabilirsiniz sıcaklık durumlarını kontrol etmek için.

BIOS'a açılışta Del tuşuna basarak girin. Easy Mode açıksa F2 tuşuna basıp klasik moda geçin. Gelecek ilk ekranda Advanced Frequency Settings olması lazım. Oraya girdiğinizde Advanced CPU Settings olacak. Orada da Core Performance Boost olacak. Onu devre dışı bırakın, F10'a basıp kaydedin ve çıkın.

İsteğe bağlı olarak stres testi yapabilirsiniz sıcaklık durumlarını kontrol etmek için.
CPB kapadıktan sonra yapmam gereken bir şey var mı? Yani voltaj frekans ayarı falan.

Gerek yok. Sabit (ufak tefek oynamalar hariç) frekans değerlerinde kalacaktır. Isınıyor derseniz voltajı biraz düşürebilirsiniz tabii.

Gerek yok. Sabit (ufak tefek oynamalar hariç) frekans değerlerinde kalacaktır. Isınıyor derseniz voltajı biraz düşürebilirsiniz tabii.
30 derece kadar düştü sıcaklık ama ara sıra takılmalar oluyor gibi GTA V'de menüde, FPS düşüyor bir sekmeden sekmeye geçince GTA'da onun haricinde oyunda sorun olmadı sanırım bir 5-6 dakika oynadım. FPS artmıştı. 50 FPS kadar. CPB kapamadım sadece Core Clock Ratio gibi bir ayar vardı onu 38.00 yaptım. Sizce başarılı mı?

Bence CPB kapatmak yerine voltajı ve frekansı sabitlemek daha iyi bir çözüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence CPB kapatmak yerine voltajı ve frekansı sabitlemek daha iyi bir çözüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Onu daha sonra yapacağım şimdilik CPB kapadım sadece.

Geri
Yukarı