Çözüldü B450M S2H start almıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deleted

Megapat
Merhabalar. Eski anakartımın bozulması nedeniyle yeni bir anakart (B450M S2H) almış bulunmaktayım. Fakat anakartın bağlantılarının hepsini doğru şekilde yapmama rağmen sistemi çalıştıramadım. Kısa devre yönteminde bile sistem maalesef tepki vermedi.

Bunun üzerine PSU'dan şüpelendim, fakat onu kısa devre yaptırarak sistemden ayrı şekilde çalıştırabildim. Yani PSU çalışır vaziyette. Acaba sizce sorun nedir?

Merhabalar. Eski anakartımın bozulması nedeniyle yeni bir anakart (B450M S2H) almış bulunmaktayım. Fakat anakartın bağlantılarının hepsini doğru şekilde yapmama rağmen sistemi çalıştıramadım. Kısa devre yönteminde bile sistem maalesef tepki vermedi.

Bunun üzerine PSU'dan şüpelendim, fakat onu kısa devre yaptırarak sistemden ayrı şekilde çalıştırabildim. Yani PSU çalışır vaziyette. Acaba sizce sorun nedir?

İşlemci nedir?

CPU'nun üst tarafındaki anakart güç kablolarını söküp dene. Olmazsa ekran kartı üzerindekileri söküp dene. Bir yerde bir hata yapıyorsunuz gibi hocam.
Fotoğraf atabiliyorsanız anakartın bakabilirim.

Hocam eski DislpayPort kablosu yüzünden bilgisayarı açamamıştım, güç almamıştı anakart. Kabloyu çıkartıp çalıştırıp sonra takıyordum. 20 Pin DisplayPort Kablolarında böyle bir sorun var aklında bulunsun.

Ryzen 5 2600
Crucial 2x8 GB RAM (şu an teki takılı)

Ekran kartı zaten bağlı değildi. CPU güç kablosunu çıkartıp kısa devre denedim ve yine başarısız.

Ryzen 5 2600
Crucial 2x8 GB RAM (şu an teki takılı)

Ekran kartı zaten bağlı değildi. CPU güç kablosunu çıkartıp kısa devre denedim ve yine başarısız.
24 pin güç kablosunu sökünüz. Anakart pilini çıkartıp 10 dakka bekleyip tekrar takınız. CPU ve ekran kartını güç kablolarını bağlamayınız. Sadece 24 pin güç kablosunu takıp deneyiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı