B450M-S2H'ye Ryzen 7 5800X takmak

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Böyle bir şey yaparsam ne olur? Mantıklı cevaplar istiyorum, saçma sapan troll mesaj atıp konuyu kirletmezseniz sevinirim. Zaten bu anakartla kullanmayacağım ama olur da kullanırsam başıma ne gelir? VRM'ler ısınır diye geçiştiriliyor ama detay istiyorum.

Böyle bir şey yaparsam ne olur? Mantıklı cevaplar istiyorum, saçma sapan troll mesaj atıp konuyu kirletmezseniz sevinirim. Zaten bu anakartla kullanmayacağım ama olur da kullanırsam başıma ne gelir? VRM'ler ısınır diye geçiştiriliyor ama detay istiyorum.
Stabil çalışmayabilir belki.

Bende bilgili değilim pek ama tahminimce takarsanız bir şey olmaz. İşlemci olduğundan daha fazla ısınır anakartta aynı şekilde. GHz düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Eğer bir gün öyle bir işlemci alıp A320 anakarta takmayı deneyeceğim eski bilgisayarımdaki.

VRM çok ısınacağı için işlemci frekansı düşecektir. Hatta sistem kapanması bile olabilir çok fazla ısınırsa. Hiçbir kişi testini yapmadığı için kaç dereceye çıkar tam bilemeyiz fakat 100 dereceyi ki bulmaz bence, bulursa kapasitörler(kondansatörler) bile hasar görebilir.

Geri
Yukarı