B550-A Pro veya alternatif anakart önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
1000-1500TL
Vermemeyi tercih ediyorum ki özelden yardım yasak.

Anladım, bilmiyordum pardon. 😅
@Mithat Berhan merhaba, az önce R5 5600X elime geçti, 3000TL'ye aldım, testlere bakınca bayağı üst seviye AMD ve Intel işlemcilere kafa tutuyor, umarım bu fiyat bandında ileriye dönük doğru işlemciyi almışımdır? Bir de iade edip indirim beklesem mi diye düşünüyorum işlemci için?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci gayet güzel bir işlemci, en iyi senaryo o işlemciyi uzun süre kullanıp 5900X'e falan geçmek 5 yıl sonra falan.
Baya bir araştırdım, R5 3600, R5 3600x, R7 3700x, R5 5600x arasında kaldım, çok fazla testlere baktım, 5600x çok daha iyi performans veriyor gibime geldi ve arkadaşlarımla da görüştükten sonra 2500-3000 bandına en mantıklı alabileceğim parça bu gibime geldi. Zaten böyle güçlü işlemci ve anakart alma sebebim, ileride satmakta sıkıntı yaşamamak, bu işlemci ve tomahawk'ı ileride çok rahat satabilirim diye düşünüyorum zaten temiz kullanıyorum ekipmanlarımı. Benim şu anda merak ettiğim, işlemciyi iade etsem daha indirime girer mi black friday falan da gelecek yakın zamanda, birkaç hafta önce işlemci 2400-2500 bantlarına düşmüş, tomahawk da 1300 civarına düşmüş akakçe'de ama bir yandan da dolar artışta, siz ne düşünüyorsunuz ve tavsiyeniz nedir ?

@UlasDemircan99 güzel işlemci hayırlı olsun. Soğutucun var mı bilmiyorum ama bu kısım önemli. Tomahawk'ı o kadar ucuza bulduysan gözün kapalı al yoksa B550-A PRO'yu ben de kullanıyorum taş gibi anakarttır. 5600X alırım diye bu anakartı tercih etmiştim ama sonra uygun fiyatlı 3300X bulunca onu kaptım.

İkisini de incehesap satıyor. 155 lira Cashback var, Gaming Edge denenilebilir bence.

@UlasDemircan99 güzel işlemci hayırlı olsun. Soğutucun var mı bilmiyorum ama bu kısım önemli. Tomahawk'ı o kadar ucuza bulduysan gözün kapalı al yoksa B550-A PRO'yu ben de kullanıyorum taş gibi anakarttır. 5600X alırım diye bu anakartı tercih etmiştim ama sonra uygun fiyatlı 3300X bulunca onu kaptım.

Teşekkür ederim işlemciyi seçmek çok zor olmadı, birkaç test ve birkaç tavsiyeyle aldım ancak anakartta hala kararsızım, 1300-1500 arasına almayı düşünüyorum, vrm testlerinde vesaire tomahawk en iyi anakart gözümde ama hala kararsızım çünkü almışken bu fiyata en iyisini alayım diyorum. @Mithat Berhan Tomahawk yukarıda attığın anakartlardan daha iyiydi sanırım vrm ve özellik olarak ?

Çok benzer yapıdalar, soğutması daha iyi. Fazladan Wi-Fi 6 ve BT 5.1 olması lazım.

1634661095800.png

Şu anda en fazla çıkabileceğim anakart B550 Gaming Edge Wi-Fi, Tomahawk'dan daha iyi VRM performansı veriyor, bu tablodaki Gaming Edge Wi-Fi modeli, sizin attığınız MPG olan mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı