B550M-K Prime RAM'i 3200 MHz yapınca mavi ekran hatası

Türkiyem21

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Asus B550m-K
İşlemci
Ryzen 5 5500
Selam arkadaşlar. Ben yeni bir sistem topladım.
-RTX 3070 Ti eagle.
-AMD Ryzen 5 5500.
-ASUS B550M-K Prime.
-Samsung EVO SSD.
- G.Skill 8x2 3200MHz RAM.
Şimdi sistemi yeni topladıgım için BIOS'ta RAM 2133 MHz gösteriyor. 3200'e aldıgımda ise sistem kafayı yiyor, mavi ekran hatası ve stabilizasyon sorunları yaşıyorum. GPU CPU değerleri normal sistem birbiriyle uyumlu ama neden böyle hatalar alıyorum? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İki profili de denediniz mi?
Selamlar, öncelikle yanıtınız için çok müteşekkirim. Yalnızca 1 profil görünüyor. Ramlari tekrar 2133 Mhz'ye çekip öyle kullandım ancak tekrar yukarıda belirtmediğim Lenovo y27 30 monitörümden standby mode hatasını aldım. Yani pc yi kullanırken aniden ekran gidiyor, ekranda standby mode yazısı belirip gidiyor, sonrasında ne yaparsam yapayım ekrana görüntü tekrar gelmiyordu. Taa ki bilgisayara restart atana kadar. En son yine bir hatayla karşılaştım ve durumun ramdan kaynaklanmadığını anladım. Bilgisayarın içini açtığımda ekran kartıma giren 8 + 8 pinden birinin tam olarak yerleşmediğini gördüm, bunu yerine takıp tekrar denediğimde ise bilgisayar ekranı sorunsuz olarak geldi. Şuan bilgisayardan yazıyorum. Hayırlısıyla tek sorun buydu inşAllah. Eğer tekrar bir hata alırsam güncellerim. Almazsam da güncellerim. Teşekkür ederim tekrardan.<3

Geri
Yukarı