B550M Pro DRAM ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor

Skuex

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni sistem aldım 1 aylık. Kullanan arkadaş 16x2 RAM kullanıyordu. Bir problemi olmadığını söylüyor. Ben 16 gbx1 RAM olarak aldım ve açma tuşuna bastığımda DRAM ışığı yanıyor, görüntü hiç gelmiyor. BIOS sıfırladım, RAM slotunu değiştirdim. Ne gibi bir sorun olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

B500M Pro VDH anakart.
RTX 3050 8 GB ekran kartı.
HyperX 16 GB 3600mz RAM.
Ryzen 7 3800X işlemci.

Rami başka bir pc de test etme imkanınız varsa test edin. Anakart kitapçığından solo olarak nasıl takılmalı bakın. Pc kapatıp güç kaynağını kapatın. Power tuşuna 10 saniye kadar basılı tutun. Ramlerin sarı uçlarınıda silgiyle temizleyebilirsiniz.

RAM'i başka bir PC de test etme imkanınız varsa test edin. Anakart kitapçığından solo olarak nasıl takılmalı bakın. PC kapatıp güç kaynağını kapatın. Power tuşuna 10 saniye kadar basılı tutun. RAM'lerin sarı uçlarınıda silgiyle temizleyebilirsiniz.

Denedim maalesef herhangi bir gelişme olmadı RAM'i başka PC'de denemedim bir onda da deneyecek yer yok.

Satan arkadaş bende sorun yoktu diyor ama o 16x2 RAM kullanıyormuş teke düştüğü için mi yapıyor diyorum kendi kendime.

Yeni konular

Geri
Yukarı