B737 MAX İçin Uçuş Yasağı Kalktı

Yalnız şu sıralar yolculuk yapacak insanlar ikiye bölünmüş durumda. Uçarım ve uçmam diyenler tarafında.
3-4 yıl kadar ben binmem, çevremdekileri de uyarırım. Sorunu gerçekten düzeltmişlerse zaten binmemek için neden kalmaz ama son skandaldan sonra firmalara ve kurumlara güveneceğim yerler ağrıyor. Gerekirse uçuşlarımı uçağa göre değiştiririm.

3-4 yıl kadar ben binmem, çevremdekileri de uyarırım. Sorunu gerçekten düzeltmişlerse zaten binmemek için neden kalmaz ama son skandaldan sonra firmalara ve kurumlara güveneceğim yerler ağrıyor. Gerekirse uçuşlarımı uçağa göre değiştiririm.
Yani evet FAA ve Boeing’in biraz güven tazelemeye ihtiyaçları olduğu doğru. Hele bi’ uçsun bakalım ölen yoksa denenebilir;)

Daha önce Amerikan Hava Kuvvetleri'nde ve Delta Airlines'da pilotluk yapan FAA'nın en rütbeli adamlarından biri geçen 2 saatlik test uçuşuna katıldı. İzlenimler iyi olmasaydı 1 ay sonra böyle bir karar gelmezdi. 1 aylık süreçte de yerde binlerce test yapmışlardır.

Amerika sağ olsun, Boeing ve FAA tüm Dünya'nın aklıyla oyunlar oynasa da işin içinden sıyrılmayı bir şekilde becerdiler. Boeing değil de farklı bir şirket olsaydı sonuçları daha ağır olurdu.

Son olarak zamanında ''Boeing battı, bitti, yok oldu'' mesajları yazan arkadaşlara tekrardan selamlarımı iletiyorum, evet şu an battılar :D

Umarım Boeing, sivil havacılıkta ikinci bir McDonnel Douglas olarak anılmaz. Bol şans.
Sana kötü bir haberim var. Şu anki Boeing, McDonnell ve Douglas şirketlerinin toplamından oluşuyor :D Amerikan şirketleri rekabeti sevmez, yiyebildiğini yer.

Yeni konular

Geri
Yukarı