Baba iddia oynuyor

İşe girdim diyelim, babam zorla alır kazandıklarımı.
Aile büyüklerinizden yardım alamaz mısınız? Akrabalarınız vs.
İşsizlik bu kadar artmışken 12 yaşında çocuğu kim işe alır? Oradan söylemesi kolay. 12 yaşında çocuk nasıl kendi ayakları üzerinde dursun?
Çocuğa 2500 TL maaş verilmeyecek. İş öğretilecek, tabii ki bunun yanında biraz da harçlık verilecek. Bir yerden başlaması gerekiyor.

Oradan söylemesi kolay? Sanki ben oturduğum yerden tomarlarca para kaldırıyorum... Bende 12 yaşımda çalışmaya başlamıştım. Üstelik ilk zamanlar aldığım şey para bile değildi... Durumumuz farklı olsa da yapacak bir şey yok.

Polisi arayın.Bu tip durumlarda.
Aile büyüklerinizden yardım alamaz mısınız? Akrabalarınız vs.

Çocuğa 2500 TL maaş verilmeyecek. İş öğretilecek, tabii ki bunun yanında biraz da harçlık verilecek. Bir yerden başlaması gerekiyor.

Oradan söylemesi kolay? Sanki ben oturduğum yerden tomarlarca para kaldırıyorum... Bende 12 yaşımda çalışmaya başlamıştım. Üstelik ilk zamanlar aldığım şey para bile değildi... Durumumuz farklı olsa da yapacak bir şey yok.

Usta tabii ki tomarca para kaldıramaz ama iş bulmak cidden şu dönemde zor bulsa bile akraba kıyağı lazım.
Çırak başlasa tabii ki para kazanır.

Aynı durumu yaşadım

Küçük yaşta çalışmak pek iyi bir seçenek değil şahsen ben senden küçük yaşlarda mendil su satardık arkadaşlarla cenaze olursa sular dua okurduk bize harçlık verirlerdi daha sonra çalıştıkca okuldan uzaklaştım okuyamadım para tatlı geldi o zamanlar eğer çalışacaksan asla okumayı bırakma para alma konusuna gelince kişilik meselesi alabilir almayadabilir illede alacaksa öyle bir durum olursa örneğin haftalık 100 alacaksan 25 veyahut 50 alıyorum de babana uyanıklık yapabilirsin.
Sık dişini sen emin ol yaşına göre diğer çocuklardan olgunsun.
Nesine konusuna gelince eğer mümkünse sana bir package yollayabilirim APK eğer babanın telefonuna kurarsan nesineye girişini engellerim bilgisayarada aynısını yaparız ancak bunlar geçici çözümler yine de oynayacaktır.

Ben 12 yaşındayım, lütfen beni ciddiye alın. Sırf insanlardan bilgi alabilmek için yaşımı büyük girdim. Babam nesine diye bir Allah'ın belası uygulamadan her gün demesem de haftanın 7 gününün 5'inde oynuyor. Hani bu miktar 50'yi geçecek düzeyde. Hani çok fiyat olmasa kendi günahı, banane derdim ama benim daha giyecek kıyafetim bile az var. Kardeşim babam için daha değerli. Resmen ayrım. Ergen deyip geçmeyin, yazdıklarım gerçek. İddia oynama konusunu açtığımda alıştım deyip geçiyor. Karşına al konuş yazmayın, beni dinlemiyor. Dediğim gibi annem de bu konudan memnun değil.

Kardeşim öncelikle Allah kolaylık versin inşallah bırakır baban yoksa internet sağlayacınızı arayıp filtreli internete geçmeyi tercih edin internet babanın üzerineyse onay isterler olmaz o zaman
Akrabalarından yardım iste babanın annesi veya babası hala, teyze vb olmazsa Imam'a din adamlarına başvurun Allah tekrardan kolaylık versin bu tür konular görünce çok üzülüyorum :(
Yani babamı bu illetten vazgeçirmek için ona ne söyleyeyim ben?

Dinden bahset olmazsa aile de ama çok zorlama kavga çıkmasın ağlarmış gibi ol paramız yok de :(

İçinizi karartmak istemem kendi iradesiyle bırakması çok zor dua edin gerçeğine başlamasın, internette sadece para üzerine oynayabilir ama gerçekte ev, araba hatta ailesini bile koyabilir ortaya. Uyuşturucu bile bırakılır ama kumar bırakılamaz kendi ailemden gördüm bunu babamın amcası evini ve kaybetti ama durmadı. Bence derslerine çok iyi çalış hayata tutun asla ümidini yitirme baban kumarı bırakmazsa bile derslerin iyi olsun ki hayata tek başına tutunabil.

hocam konuyu hortlatıyorum ama benim babamda da işe yarayan bir taktik söyliyim seviceği konuları öğrenin ne tarz şeyler sever vs. ve bu konular ile benzer hoşuna gidecek oyunlar oynatın/gösterin. inanın oturup oyun oynaması kumar oynamasından kat ve kat daha iyidir

Kendi ayaklarınızın üstünde durmayı öğrenmeniz lazım.
Yani sen ayakların üzerinde durmayı "kendin" öğrendin diye herkesin de senin öğrendiğin şekilde mi öğrenmesi gerek. Çocuk o kadar çıkmazda ki tanımadığı insanlara ailevi bir problemini sorup destek, belki de motive istiyor. Yusuf'un şu anki ruh haline iyi gelecek bir yorum değil bu bence.

Geri
Yukarı