Baba mesleği sanayi mi? Okula devam etmek mi?

midilli

Centipat
Selamünaleyküm, benim babam sanayide kendi dükkanı var. Geliri çok yüksek ama çok yorucu. Benim istediğim meslek güzel kalın bir sesim olduğu için spikerlik sunuculuk medya iletişim vs. ben bu işe girsem bile alacağım maaş babamın aldığı paranın %25'i bile değil. Sizce parası fazla sevmediğim işi yapmak mı yoksa parası idal sevdiğim işi yapmak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer üniversite için diyorsan bence yine de en azından basit bir bölümü seçerek o ortamı ve yaşamı görmeni tavsiye ederim ama baba mesleğini bir yandan devam ettirmek mantıklı çünkü bir bölümden mezun olup direk işi hazır diye bir şey yok.

Bu zamanda iş bilmek, okumaktan daha değerli. Bir fabrika düşünün makine mühendisi ve kaynakçı arasın. Emin olun kaynakçı daha fazla maaş alacaktır. Statüsü yüksek mesleklerin değeri düştü maalesef. Her şehirde üniversite sağolsun (!)

Bilsem ki o %25 bile olmayan meblayı kazanacaksın sevdiğin işi yap derdim ama işsiz kalıp amaçsızca hayatı sorgulamaman için imkan da var, babanın mesleğini yaparsın. Saati ve kazancı indirir az yorulursun.

Sizce parası fazla sevmediğim işi yapmak mı yoksa parası idal sevdiğim işi yapmak mı?
Emeğinin karşılığını alırsan ve zamanla o işte daha başarılı olursan o işi sevmeye başlarsın. Sanayinin de zamanla sevdiğin bir iş olma ihtimali olacağından sanayi daha mantıklı.

Selamünaleyküm, benim babam sanayide kendi dükkanı var. Geliri çok yüksek ama çok yorucu. Benim istediğim meslek güzel kalın bir sesim olduğu için spikerlik sunuculuk medya iletişim vs. ben bu işe girsem bile alacağım maaş babamın aldığı paranın %25'i bile değil. Sizce parası fazla sevmediğim işi yapmak mı yoksa parası idal sevdiğim işi yapmak mı?
İyi bir firmada elektrik elektronik mühendisi olarak çalışıyorum. Bir süre sonra mesleğinden ziyade hayatta erişebildiğin şeylerin önemli olduğu düşüncesi ağır basıyor. Bu noktada geliri yüksek olan çalışma türü avantajlı olucaktır. Yine de çalıştığın sürede de mutlu olmak önemli tabi.

Geri
Yukarı