Okula devam mı işe başlamak mı?

ben zaten okulu bırakmaktan değil mesleğe gitmekten bahsediyordum ama site değiştirmiş galiba. Hocam diğer arkadaşa da yazdım bunu yani okulu bırakma gibi bir amacım yok.

Şahsi fikrim şu anki ülke şartlarında ya çevren sağlam olacak ya da hiç yoktan iyi bir üniversiteyi bitirmiş olman gerekiyor en ufak bir planda bile üniversite diploması yoluna taş koyacak şu an sanırım 13 14 yaşındasın bu yaşta ağır bir işin altına girmen saçmalık iyi bir meslek öğrenebilmek içinde bana göre sanayideki bir enişteden biraz daha iyisi lazım gibi sen bilirsin tabii ki de ama meslek lisesi bitirirsen bir üniversiteden burs vb alabilmen çok zor olacak ve meslek çıkışlı olup üniversite kazanmak kendimce her babayiğidin harcı olan bir mevzu değil hatrı sayılır miktarda bir puan alıyormuşsun zaten bunu iyi bir liseye gidip yarın bir gün teknik bir üniversitedir Boğaziçi gibi üniversitelere giderek taçlandırabilirsin şnin hau an ülkeli belli zaten okumayana da ekmek yok okuyana da ama iyi bir üniversite bitirirsen elinde seçim şansı olabilir şu an kolaya kaçmak oluyor benim bakış açıma göre.

Arkadaşlar ben 8. sınıf öğrencisiyim ve rezalet bir okulda okuyorum (rezalet dediğim karakter ve hoca muamelesi açısından yoksa ilçedeki en başarılı okul) ve okuldan beni nefret ettirdiler. Benim daha 8 yıl daha okula gitmeye inanın hiç niyetim yok. Okulda geçireceğim zaman yerinde en ağır işte çalışmayı yeğlerim. Şimdi konuya geleyim, bu sene LGS var ve hatırı sayılır kadar puan yapıyorum denemelerde. Sizce lisede bu fikrim değişir mi yoksa mesleğe gidip sanayide iş mi öğreneyim? (Sanayide eniştem var ve beni sonuna kadar destekleyeceğini söyledi.)
Okuman lazım Okumak zorundasın.

Yaşım 25, seni az çok tahmin edebiliyorum neler düşündüğünü. Düzgün bir şekilde nasıl söyleyebilirim bunu bilmiyorum ama hiç sağlıklı düşünmüyorsun. Yaşın çok küçük ve hiçbir şeyin farkında değilsin. Okuluna ve derslerine odaklan. Sanayiden falan bir halt olunacağını zannetme. Sonra keşke okusaydım da en azından bir şey olsaydım diye dövünürsün.

Kardeşim şuan minumum lise mezunu olman lazım lise mezunu olmayan adamı adam yerine koymazlar akıllı ol bitir okulunu hatta üniversite bile oku 2 yıllık bile bitirsen ileride pişman olmazsın sana bir abi tavsiyesi hayatının hatasını yaparsın açık felan sakın bulaşma efendi gibi oku okulunu.. Çalışmaklada bir yere varamazsın ben 10 yıldır çalışıyorum özel sektörde yarınımız belli değil..

Kardeşim şu an minimum lise mezunu olman lazım lise mezunu olmayan adamı adam yerine koymazlar akıllı ol bitir okulunu hatta üniversite bile oku 2 yıllık bile bitirsen ileride pişman olmazsın sana bir abi tavsiyesi hayatının hatasını yaparsın açık falan sakın bulaşma efendi gibi oku okulunu. Çalışmaklada bir yere varamazsın ben 10 yıldır çalışıyorum özel sektörde yarınımız belli değil.

Ben zaten lise okuyacağım ancak site başlığı değiştirmiş ve gerekirse tekniki yüksekokuluna da gidebilirim bunda sıkıntı yok ben dükkan açmak ve güzel bir gelir sağlamak istiyorum bunu sağlayacak her şeye okeyim.

Ben zaten lise okuyacağım ancak site başlığı değiştirmiş ve gerekirse tekniki yüksekokuluna da gidebilirim bunda sıkıntı yok ben dükkan açmak ve güzel bir gelir sağlamak istiyorum bunu sağlayacak her şeye okeyim.
Başta o yapıcağın işin temelini yani okulunu oku bilgi sahibi olduktan sonra dükkanda açarsın fabrikada ama herşeyden önce bilgi sonra tecrübe.. Bilgisiz tecrübe edinmeye kalkarsan sonun hüsran olur birde sermaye bağlarsan üstüne kredili sonun karaca ahmet olur..

Yaşım 25, seni az çok tahmin edebiliyorum neler düşündüğünü. Düzgün bir şekilde nasıl söyleyebilirim bunu bilmiyorum ama hiç sağlıklı düşünmüyorsun. Yaşın çok küçük ve hiçbir şeyin farkında değilsin. Okuluna ve derslerine odaklan. Sanayiden falan bir halt olunacağını zannetme. Sonra keşke okusaydım da en azından bir şey olsaydım diye dövünürsün.

teknik bilimler meslek yüksekokulu okumak mantıklı mı peki?​

Geri
Yukarı