Okula devam mı işe başlamak mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar ben 8. sınıf öğrencisiyim ve rezalet bir okulda okuyorum (rezalet dediğim karakter ve hoca muamelesi açısından yoksa ilçedeki en başarılı okul) ve okuldan beni nefret ettirdiler. Benim daha 8 yıl daha okula gitmeye inanın hiç niyetim yok. Okulda geçireceğim zaman yerinde en ağır işte çalışmayı yeğlerim. Şimdi konuya geleyim, bu sene LGS var ve hatırı sayılır kadar puan yapıyorum denemelerde. Sizce lisede bu fikrim değişir mi yoksa mesleğe gidip sanayide iş mi öğreneyim? (Sanayide eniştem var ve beni sonuna kadar destekleyeceğini söyledi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Burda sana kim ne derse desin kim tavsiye verirse versin, anlayıp kafanı duvarlara vurmak için, o bahsettiğin en ağır işlere girip çalışman gerekiyor. Öyle işlerde gidip çalışki, ben okulu neden bıraktım diye kafanı duvarlara vur.

En azından açıktan da olsa liseyi bitirin. Bana göre de okulun %99 saçma yani TR için ama ileride evleneceğin hatun üniversite mezunu olurken ben ortaokul mezunuyum demen çok saçma olur eğitim kesinlikle şart.

Arkadaşlar ben 8. sınıf öğrencisiyim ve rezalet bir okulda okuyorum (rezalet dediğim karakter ve hoca muamelesi açısından yoksa ilçedeki en başarılı okul) ve okuldan beni nefret ettirdiler. Benim daha 8 yıl daha okula gitmeye inanın hiç niyetim yok. Okulda geçireceğim zaman yerinde en ağır işte çalışmayı yeğlerim. Şimdi konuya geleyim, bu sene LGS var ve hatırı sayılır kadar puan yapıyorum denemelerde. Sizce lisede bu fikrim değişir mi yoksa mesleğe gidip sanayide iş mi öğreneyim? (sanayide eniştem var ve beni sonuna kadar destekleyeceğini söyledi.)

Meslekte okuyorum hayatında hiç çalışmadıysan ve sanayi ortamına girersen okula gitmeyi iple çekersin 3 4 sene sonra mecburi alışırsın bence okula devam etmelisin LGS'de iyi puan yaparsan iyi lise tutturursun ortam değşirse fikir değişir. Bence devam et sıkı çalış.

Arkadaşlar ben 8. sınıf öğrencisiyim ve rezalet bir okulda okuyorum (rezalet dediğim karakter ve hoca muamelesi açısından yoksa ilçedeki en başarılı okul) ve okuldan beni nefret ettirdiler. Benim daha 8 yıl daha okula gitmeye inanın hiç niyetim yok. Okulda geçireceğim zaman yerinde en ağır işte çalışmayı yeğlerim. Şimdi konuya geleyim, bu sene LGS var ve hatırı sayılır kadar puan yapıyorum denemelerde. Sizce lisede bu fikrim değişir mi yoksa mesleğe gidip sanayide iş mi öğreneyim? (Sanayide eniştem var ve beni sonuna kadar destekleyeceğini söyledi.)
8. sınıf eğitim hayatını bırakmak için çok erken bir dönem. Kesinlikle iyi bir lise kazanıp hayalin olan mesleğin peşinde olman.

Sanayi hayatı sanki çok matah. Yağın pasın içerisinde bel ağrılarıyla bir ömür sence tercih etmeye değer mi ??

Geri
Yukarı