Babadan nefret etmek

Bu konuyu gerçekten içimi dökmek için yazıyorum.
Babam çocukluğumdan beri beni ve ablama hep hakaret, küfür ediyor *o kadar çok diyor ki artık kendime öz güvenim bile kalmadı.*
Maddi durumdan yardım ediyor ama işi hep geceleri oluyor gün içinde sıkılıp odama gelir durduk yere bana hakaret ediyor.
Hayattan soğuttu adam. Sizce ne yapmalıyım?

Keser döner sap döner gün gelir kervan döner. Sabır acıdır sonu tatlıdır. Japon'lar der ki intikam en güzel soğuk yenen yemektir. İş hayatına atılana kadar sabredin. Kendi paranızı kazanınca ablanla berber ayrı ev tutman ilk yol. Sonrası huzurlu bir hayat ve daha fazla para kazanma felsefesi. Benim babam benim arkadaşım gibidir. Hatta beraber re 8 bitirmişliğimiz bile var. Baba ben ayrı ev tutacağım dediğim de üzüldüler. Kıyamadım. Sonra paralar cebimde kaldı tabii. :) bugün 3090'lı sistem toplayabilirim açıkçası. Bunu övgü veya örnek olsun diye değil. Hayatımın bir parçası olarak yazmak istedim. :)

Hakaret etmesinin bir sebebi var mı? Yoksa alkollü gibi gelip sana mı dadanıyor? Annen müdahale etmiyor mu? Tavsiyem okuldaki rehber hocasına tek tek söylesin. Eğer rehber hocanız iyiyse ailenizle konuşacaktır. Babaların bazen haklı sebeplerden küfretmesi hatta toxiclemesi normal(1 kere dediğini yapmadım diye 1 hafta boyunca internetimi oyunun tam ortasında kesebiliyor :D) ama sebepsiz yere ediyorsa ya da çok saçma şeylerden ediyorsa birilerine danışman gerekir.

Hakaret etmesinin bir sebebi var mı? Yoksa alkollü gibi gelip sana mı dadanıyor? Annen müdahale etmiyor mu? Tavsiyem okuldaki rehber hocasına tek tek söylesin. Eğer rehber hocanız iyiyse ailenizle konuşacaktır. Babaların bazen haklı sebeplerden küfretmesi hatta toxiclemesi normal(1 kere dediğini yapmadım diye 1 hafta boyunca internetimi oyunun tam ortasında kesebiliyor :D) ama sebepsiz yere ediyorsa ya da çok saçma şeylerden ediyorsa birilerine danışman gerekir.

Erdoğan Twitter ve YouTube kapatıyordu. Bu baba interneti kapatıyor.:)

Erdoğan Twitter ve YouTube kapatıyordu. Bu baba interneti kapatıyor.:)

Ama ne de olsa babam. Bugün telefonumu kırıyor yarın yenisini alıyor. Bizim ailede hepsinde huy. Çok hızlı pişman oluyorlar :D

Ama ne de olsa babam. Bugün telefonumu kırıyor yarın yenisini alıyor. Bizim ailede hepsinde huy. Çok hızlı pişman oluyorlar :D

İyi de olsa kötü de olsa baba babadır anne annedir? Bu arada tüm babaların babalar günü kutlu olsun:)en azından pişman olup hatalarını anlıyorlar.

Valla kardeşim şimdi kızıyorsun belki ama o senin Baban kimse yerini tutamaz belli bir yaştan sonra huyunu değiştirmesi kolay değil konuş gerekiyorsa sende az tepki göster ama dozunu kaçırmadan. Gerçi daha çok tepki gösterebilecek yaşta değilmişsin.

İyi karakterli de olsa, kötü karakterli de olsa o senin baban. Yanına git konuş bence, küfürlerinin sebebini sor. Ayrı eve çık falan, olmuyor. Reşit değilsen kusura bakma ama değil ayrı eve çıkmak, kapıdan dışarı çıksan dahi birkaç saat sonra tıpış tıpış eve geri dönüyorsun.

Yapabileceklerin belli, iletişim kurmak. Doğru iletişim kurmaya özen göster.

İyi karakterli de olsa, kötü karakterli de olsa o senin baban. Yanına git konuş bence, küfürlerinin sebebini sor. Ayrı eve çık falan, olmuyor. Reşit değilsen kusura bakma ama değil ayrı eve çıkmak, kapıdan dışarı çıksan dahi birkaç saat sonra tıpış tıpış eve geri dönüyorsun.

Yapabileceklerin belli, iletişim kurmak. Doğru iletişim kurmaya özen göster.
Ayrıca aile içi mevzulardan bağımsız bakarsak ayrı eve çıkmak şu zamanda kolay bir iş değil.

Geri
Yukarı