Babala TV'ye Cübbeli Ahmet Hoca geliyor

Medeni cesareti taktire şayan açıkçası. Bende sevmem kendisini fakat oraya çıkmak bir şey ister. Gelecek soruları ve cevapları merak ediyorum.

Kesinlikle izleyeceğim. Özellikle Atatürk ile ilgili soruları merakla bekliyorum.

Normalde siyasileri çağırıp gençlerle sorular soran Oğuzhan Uğur'un yönettiği Babala TV, bugün Instagram hesabından yaptığı açıklamasında Mevzular: Açık Mikrofon'un bir sonraki konuğunun Ahmet Mahmut Ünlü, yani Cübbeli Ahmet Hoca olacağını ve konunun ise "Tarikatlar" olduğunu açıkladı. Sizce nasıl sorular gelir, siz nasıl bir soru sorardınız merak ettim, çünkü forumda görüşleri karşıt çok fazla insan var :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
“Ahiret” inancındaki zaman kavramını sorardım;
Yani bana hep çok garip geliyor, üstüne düşündükçe korkutuyor. Mesela sizin aklınızda mutlaka bi zamanlama var. Şu saatte evden çıkarım, okula şu saatte varırım, 40 yaşımda emekli olsam 70 gibi çekilirim gibisinden… Ama mesela ölünce ne olacak? Tamam kıyamet koptu eee? Sonsuzluk nasıl bir şey? Ne zamana (ki zaman kavramı tamamen değişikliğe uğruyor) denk geliyor sonuçta ne olacak? Bunları çok merak ediyorum.

“Ahiret” inancındaki zaman kavramını sorardım;
Yani bana hep çok garip geliyor, üstüne düşündükçe korkutuyor. Mesela sizin aklınızda mutlaka bi zamanlama var. Şu saatte evden çıkarım, okula şu saatte varırım, 40 yaşımda emekli olsam 70 gibi çekilirim gibisinden… Ama mesela ölünce ne olacak? Tamam kıyamet koptu eee? Sonsuzluk nasıl bir şey? Ne zamana (ki zaman kavramı tamamen değişikliğe uğruyor) denk geliyor sonuçta ne olacak? Bunları çok merak ediyorum.
Gerçekten çok fazla kafamı karıştırıyor bu soru. Acaba programda siyasi sorular mı sorulacak yoksa bir "hoca" olduğu için İslam'la ilgili sorular da sorulacak mı?

Gençliğe laf atacağınıza zamanında yapılan geri kafalılığa göz atın.

Atatürk'ün hayatta yaptığı tek hatası bunlara göz yummak oldu.

Doğruya doğru demesini öğrenin kardeşim. Rezil bir gençlik var. Atatürk elinden geldiği kadar karşı koymaya çalıştı ama adamlar daha iyi çalışıyor.

Doğruya doğru demesini öğrenin kardeşim. Rezil bir gençlik var. Atatürk elinden geldiği kadar karşı koymaya çalıştı ama adamlar daha iyi çalışıyor.

Daha iyi çalışıyor? Gençler şu an çoğu insandan önde akıl olarak sorgulama olarak.

Atatürk dediğim gibi karşı koymadı göz yumdu.

Gerçekten çok fazla kafamı karıştırıyor bu soru. Acaba programda siyasi sorular mı sorulacak yoksa bir "hoca" olduğu için İslam'la ilgili sorular da sorulacak mı?
Büyük ihtimal tarikatların bu kadar siyasetin içinde olması ana konu olacak ama %100 eminim ki din dersine dönecek ortam. Son bölüm, halimizin özeti resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı