Babam abimle bana ayrımcılık yapıyor

Dostum kusura bakma ama bu hayatta yaşayacağın haksızlık maksimum bu olur inşallah. Çünkü sana bir şey söylemek istiyorum beni yanlış anlama ama bu dünyada herkes seninle aynı imkanlarla doğmuyor doğsa bile herkesin bir kazanıp bir kaybettiği şey olur. Eğer sana haksızlık yapıldığını düşünüyorsan kendini geliştir çalış ve al telefonunu, bilgisayarını, tabletini. Bak bunun için ileri düzey bir zekaya da ihtiyaç yok. Düşünmek bu tarz konularda sana çok faydalı olur. Yani bir de asgari maaşla çalışan bir babanın çocuğu olduğunu veya açlıktan kırılan insanların olduğu bir grupta doğduğunu düşün. Telefonunda olmayıversin. Çok istiyorsan diğer çocuklardan neyin eksik git çalış. Ne yani puanın yüksek olduğu için iş hayatında başarılı mı olacaksın öyle zannediyorsan mezun olduğunda şok yaşarsın. Üstün olduğunu falan mı varsayıyorsun bak öyle zannediyorsan sana bir tavsiye üstün insan kendi kendine hayata tutunabilir haberin olsun. Yani bir şeyler yapmak istiyorsan yap.

Hissettiklerini bizimle değil babanla paylaş. Daha yaşın çok küçük babanın seni sevmediğini ya da ayrım yapacağını düşünmüyorum. Abinin dersleri kötüyse sen de öyle olma diye sana teknolojik aletler almıyor olabilir.

Sana önerim düzgünce oturup konuş, ciddi bir şekilde derdini anlat. Sonuç alamadığın zaman daha da uğraşma.

Çobanlık kötü bir şey mi peki buna niye güldün gerçekten ayıp.
O kadar komikse sen çalış akşam git sabah dön yok kurtlar yok çakallar domuzlar falan o kadar hayvanla başa çık ama sen daha 2 keçiyi güdemezsin bir de o kadar hayvandan bahsediyorum. Akıl ver bana yarabbim.
Çocuğun çobanlık yapmasına gülmedim. O kadar okuyup üniversiteye gelmesine rağmen çoban olduğuna güldüm. Arkadaşıma derken bile alınmıyor oda gülüyor. Sen kimsin ki duyar kasıyorsun durduk yere ?

Konuştun mu ne oldu merak ettim seni?

Teşekkür ederim düşündüğün için. Buraya yazdığımı söylemesem de konuştum. Detaya girmeyeceğim. Artık babamdan da bir şey istemeyeceğim kendi bursumla alacağım ne olursa olsun.
Hissettiklerini bizimle değil babanla paylaş. Daha yaşın çok küçük babanın seni sevmediğini ya da ayrım yapacağını düşünmüyorum. Abinin dersleri kötüyse sen de öyle olma diye sana teknolojik aletler almıyor olabilir.

Fen lisesinde okuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı