Babam kardeşler arasında ayrımcılık yapıyor

434912

Hectopat
Daha fazla  
Kardeşimle ilgili 2 kuzenimden şikayet almıştım(YouTube'da yaşına göre yanlış etkileyen şeyler izliyor yemek israfı falan...) Bu yüzden ebeveyn denetimi açtım. Babama da söyleyince sana ne dedi. Ama bu adam sırf 2 3 ders sırf 5-7 dk erken çıktım diye bana 1 yıl PC yasaklamıştı. Ve kardeşim hep telefon izliyor ve annem ve babama hep o saçma videolardan gösteriyor. Ben göstersem benden telefonu alırlar var ya.

Kardeşimle ilgili 2 kuzenimden şikayet almıştım(YouTube'da yaşına göre yanlış etkileyen şeyler izliyor yemek israfı falan...) Bu yüzden ebeveyn denetimi açtım. Babama da söyleyince sana ne dedi. Ama bu adam sırf 2 3 ders sırf 5-7 dk erken çıktım diye bana 1 yıl PC yasaklamıştı. Ve kardeşim hep telefon izliyor ve annem ve babama hep o saçma videolardan gösteriyor. Ben göstersem benden telefonu alırlar var ya.
Üzüldüm fakat bizden istediğin nedir?

Sen de anne baban arasında ayrımcılık yap(bkz: Hammurabi kanunları kısasa kısas).

Fikir ve öneri istiyorum.
Hocam bana kalırsa karşınıza alıp düzgünce konuşun baktınız olmuyor sizde sürekli kötü şeyler yapın ama benim şahsi fikrim eğer aileni bu durumdan dolayı sevmiyorsan üniversiteye kadar kendini olabildiğince geliştir kısaca kendine yatırım yap kendi ayaklarının üstünde duracak duruma gelip evden ayrıl.

Ebeveynlere karşı kısasa kısas uygulamak mantıklı değil her ne kadarda olsa o sizin ebeveynleriniz. Karşınıza alıp düzgün bir biçimde konuşmanız lazım bize anlattıklarınızı bağırmadan düzgün bir ses tonuyla konuşmanız lazım

Bazı insanlar maalesef böyle. Sen erken olgunlaşmak zorundasın, istemezsen erken olgunlanlaşmazsın tabii ama o zaman da sürekli ağlarsın.
Anne babanın senin için tek bir şey ifade etmesi lazım. Evden çekip gidene kadar paralarını yiyeceğin kişiler, fazlası değil. Böyle insanların yanında ne kadar az kalırsan o kadar iyi. Sırf genetik kodlarını aldığın kişiler diye senin hayatında ekstra bir önem arz etmemeliler.
Boşuna onlarla konuşmayı falan deneme. Hem anlamazlar hem seni suçlarlar hem de bundan sonra yasak getirirler vb. Huylarına git ama gerçek düşüncelerinden sapma. Huylarına git ki seni rahat bıraksınlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı