Babam bana çocuk gibi davranıyor

Atilla4715

Femtopat
Daha fazla  
18 yaşındayım, babam bana çocuk gibi davranıyor. Bu zamana kadar beni çok sevdi, çocuk gibi hala da beni çok seviyor. Hep beni öpüyor, seni seviyorum diyor. Bir de babam korumacı, hala da öyle. Mesela tek başıma ailemden habersiz bir şey yapamam ya da hala ailemden habersiz bir yere gidemem, tek başıma geçen gün babamla bu yüzden kavga ettim. Ona baba artık, bana bu kadar korumacı davranma dedim, hatta ağladım o gün. Babamla tartışmam içinde kalmış, babam dedi ben geçen gün gece sabaha kadar uyumadım. Sen içimde kaldın öyle dedi, bana sonraki gün hemen geldi beni öptü seni seviyorum dedi bana. Sizce babam böyle davranarak bana iyi mi yaptı bu zamana kadar? Sizce babam iyi mi yapıyor?

Burda anlattığından anladığım baban kral bir adam. Çocuğunun kıymetini biliyor, sen de onun kıymetini bil. İlerde hayatın getirdikleriyle birlikte bu zamanları çok arayabilirsin. seni seviyorum demekten, sevgini göstermekten çekinme, zamanla sıkılma hissin vs. geçer.

18 yaşındayım, babam bana çocuk gibi davranıyor. Bu zamana kadar beni çok sevdi, çocuk gibi hala da beni çok seviyor. Hep beni öpüyor, seni seviyorum diyor. Bir de babam korumacı, hala da öyle. Mesela tek başıma ailemden habersiz bir şey yapamam ya da hala ailemden habersiz bir yere gidemem, tek başıma geçen gün babamla bu yüzden kavga ettim. Ona baba artık, bana bu kadar korumacı davranma dedim, hatta ağladım o gün. Babamla tartışmam içinde kalmış, babam dedi ben geçen gün gece sabaha kadar uyumadım. Sen içimde kaldın öyle dedi, bana sonraki gün hemen geldi beni öptü seni seviyorum dedi bana. Sizce babam böyle davranarak bana iyi mi yaptı bu zamana kadar? Sizce babam iyi mi yapıyor?

Ne güzel işte :D ana-baba kuzusu olma tabii hayatta onlar olmadan da ayakta durabilecek seviyede ol. Yani onlardan uzaklaşmana gerek yok ama her şeyi onlara adayıp, hiç çalışmayıp hayatını onlar olmadan idame ettiremeyecek biri olma.

Bu arada baban adam gibi adam.

Klişe olarak gelebilir belki ama, babanın kıymetini bil hocam. Bence gayet iyi yapıyor, sevgisini dolu dolu gösteriyor sana. Çoğu erkeğin hayalidir babasıyla daha yakın olmak.

Babanın seni sevmesi ve ilgi göstermesi kötü bir şey değil. 7 aylık oğlum var umarım ben de her daim sevgimi gösterebilirim ve hissetirebilirim kendisine ve hep yanında olduğumu bilir. Sıkılmanız da gayet doğal o yaşlar için.

Burada anlattığından anladığım baban kral bir adam. Çocuğunun kıymetini biliyor, sen de onun kıymetini bil. İleride hayatın getirdikleriyle birlikte bu zamanları çok arayabilirsin. Seni seviyorum demekten, sevgini göstermekten çekinme, zamanla sıkılma hissin vs. geçer.

Ne güzel işte :D ana-baba kuzusu olma tabii hayatta onlar olmadan da ayakta durabilecek seviyede ol. Yani onlardan uzaklaşmana gerek yok ama her şeyi onlara adayıp, hiç çalışmayıp hayatını onlar olmadan idame ettiremeyecek biri olma.

Bu arada baban adam gibi adam.

Ben içime kapanık biriyim asosyalim sosyal hayatım yok ailem bu yıl çok sıkı ders çalışmamı istiyor ben her gün dershaneye gidiyorum sabah 8 akşam 5 arası öğleden sonra etütte ders çalışırken canım çok sıkılıyor en son 5 ay önce 1 kez çok sıkılmıştım çarşıya çıkıp gezdim o zaman sonra ailem öğrendi bana izin vermediler niye gittin çarşıya ya başına bir şey gelseydi dediler bu arada 18 yaşındayım sonra dershanede ki müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenim babamı dershaneye çağırdılar babamın yanında bana bir daha bir yere gitmeyeceksin çarşıya gitmeyeceksin dediler yasakladılar bende ondan sonra bir daha gitmedim o zaman internet kafeye gitmiştim 1 kez sonra dershanede ki sınıf arkadaşlarıma güvenerek söyledim saflıkla onlardan biride gidip rehberlik öğretmenine söylemişler sonra öğretmen babama söyledi o kadar yalvardım öğretmenime hocam lütfen söylemeyin dedim bana tamam bir daha gitme söylemem merak etme deyip geçiştirdi ama söyledi ben söz bazen çarşıya çıkıp gezmek istiyorum ya da parka falan gitmek istiyorum ama aile izin vermediği için gidemedim bu zamana kadar.

Ben içime kapanık biriyim asosyalim sosyal hayatım yok ailem bu yıl çok sıkı ders çalışmamı istiyor ben her gün dershaneye gidiyorum sabah 8 akşam 5 arası öğleden sonra etütte ders çalışırken canım çok sıkılıyor en son 5 ay önce 1 kez çok sıkılmıştım çarşıya çıkıp gezdim o zaman sonra ailem öğrendi bana izin vermediler niye gittin çarşıya ya başına bir şey gelseydi dediler bu arada 18 yaşındayım sonra dershanede ki müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenim babamı dershaneye çağırdılar babamın yanında bana bir daha bir yere gitmeyeceksin çarşıya gitmeyeceksin dediler yasakladılar bende ondan sonra bir daha gitmedim o zaman internet kafeye gitmiştim 1 kez sonra dershanede ki sınıf arkadaşlarıma güvenerek söyledim saflıkla onlardan biride gidip rehberlik öğretmenine söylemişler sonra öğretmen babama söyledi o kadar yalvardım öğretmenime hocam lütfen söylemeyin dedim bana tamam bir daha gitme söylemem merak etme deyip geçiştirdi ama söyledi ben söz bazen çarşıya çıkıp gezmek istiyorum ya da parka falan gitmek istiyorum ama aile izin vermediği için gidemedim bu zamana kadar.
Allah sabır versin hocam, 18 yaşındaki bir bireyi başına bir şey gelir diye çarşıya göndermemek nedir ya?

Allah sabır versin hocam, 18 yaşındaki bir bireyi başına bir şey gelir diye çarşıya göndermemek nedir ya?

O zaman dershanede ki rehberlik öğretmeni niye babama söyleyip babamı doldurdu ki gittiğimi söylemeseydi ne olurdu şimdi hiç dışarı çıkamıyorum 4 aydır çarşıya bile gitmediim off gıcık oldum o hocaya ya Allah'tan sonradan 3 ay önce gitti dershaneden müdür yardımcısına da beni söyleyen oydu şimdi günde 1-2 saat çıkardım dışarıya aslında hata bende o zaman saflıkla dershanede bizim sınıftan 2-3 kişiye arkadaşıma söyledim onlar gidip söylediler rehberlik öğretmenine sonra oda babama ve müdür yardımcısına söyledi gıcık kadın şimdi belki arada dışarı çıkardım.

O zaman o babama söyleyen hocaya dedim hocam lütfen babama söylemeyin bu seferlik zaten 1 defa gittim 1 daha girmeyeceğim dedim bana tamam bir daha gitme merak etme söylemem söz dedi ama söyledi pust.

Son düzenleme:
Hocam bu bayağı fazla olmuş. Dışarısı kurt dolu ve senin de bir kurt gibi yetişmen gerekirken ailen seni koyun gibi yetiştiriyor.
Aynen öyle. Gelecekte bir gün tek başına kaldığında ne yapacak, ailesi her zaman yanında mı olacak? Tabikide hayır. Ona hayatı öğretmeleri lazım. Öyle tüm gün ders çalışsın, evden dışarı çıkmasın demekle olmaz. Ders çalışmasının sebebi ne? Yüksek ihtimalle iyi bir üniversite kazanmak. Üniversiteye başka bir şehire giderse tek başına ne yapacak? Hadi ailesiyle aynı şehirde bir üniversiteye gitti diyelim. Arkadaşları onu dışarıya takılmaya çağırdı, kaç yaşında adam "Ailem izin vermiyor, üzgünüm gelemem." mi desin? Tamamen saçmalık.

Geri
Yukarı