Babam Çok Asabi davranıyor

Benim babam da hiçbir şeye tahammül edemez. Çok aksi adamdır. Hatasını asla kabullenmez. Lise 1'den üniversite bitene kadar tatile hiç gidemedim. Arkadaşlarım o sıralar yurt dışına çıkıyordu her sene. Hatta millet gezi için ayrı Instagram hesabı açıyordu.

Ben çay içmek için bile kredi kartı kullanıyordum. Babamın işi oluyordu benim kredi kartımdan çekiyordu. Ben kullanamıyordum o kartı.

Yine de baba babadır. Şiddet uygulamadığı sürece onu üzme. Emin ol baban ne kadar göstermese de içinde sana karşı bir sevgi var, bunu unutma.

Iyi de siddet gordum ben zaten. Suan psikolojim normal degil, okuyamam da zaten bu durumda asiri kotuyum yani asiri. Boyle giderse son care intihar..
Maddi sıkıntısı olan biri telefon, televizyon kırmaz ki :(
Gercekten kac tane telefon kirdi, kendi telefonunu kirdi benimkini aldi dedi ki emanet vericem tekrar onu da kirdi.

Iyi de siddet gordum ben zaten. Suan psikolojim normal degil, okuyamam da zaten bu durumda asiri kotuyum yani asiri. Boyle giderse son care intihar..

Gercekten kac tane telefon kirdi, kendi telefonunu kirdi benimkini aldi dedi ki emanet vericem tekrar onu da kirdi.
Şiddet mi? Polise falan git bak ciddi söylüyorum. Kimsenin seni dövmeye hakkı yok. İntihar anlık düşünceyle olan kendi hayatını boş yere yaşayıp sonrasında ne olacağını bilmeden kendini öldürüp Cehennem'e gideceğin saçma bir çözüm yolu. Birde psikoloğa falan gitmen gerek böyle olmaz.

Baban mutsuz, onu mutsuz yapan konunun içinden çıkamıyor, o yüzden saldırganlaşıyor.
Yoksulluk, işlerin düzgün yürümemesi, belki annenle sorun yaşıyor olması ya da sana gerekeni yapamadığı için ters tepiyor gibi bir sürü nedenler olabilir.
Babanı hiç bir zaman anlamaya çalışmamışsın, ona karşı hep ön yargılı davranmışsın, baban bunu sezdiği için sana mesafeli duruyor.
Zaten bunu kendin söylüyorsun, anneciyim diyorsun, sorun yaşayan bir baba için bunlar psikolojiyi tetikleyen şeylerdir.
Bence baban duyarlı biridir ama nedenler duyarını kontrol etmekte zorlaştırmış.
Bir gün sadece ikiniz varken babana şunu söyle "Babacığım, senden özür dilerim, sana karşı hep ön yargılı davrandım, seni anlamaya çalışmadığım için çok pişmanım, beni affet" bunu içten söyle, içten söylemezsen işi berbat edersin.
Bak bakalım, baban sana hiç olmadığı gibi içini dökmek isteyecek, içinde kırgınlık varsa gidecek ve zamanla da değişecektir.

Baban mutsuz, onu mutsuz yapan konunun içinden çıkamıyor, o yüzden saldırganlaşıyor.
Yoksulluk, işlerin düzgün yürümemesi, belki annenle sorun yaşıyor olması ya da sana gerekeni yapamadığı için ters tepiyor gibi bir sürü nedenler olabilir.
Babanı hiçbir zaman anlamaya çalışmamışsın, ona karşı hep ön yargılı davranmışsın, baban bunu sezdiği için sana mesafeli duruyor.
Zaten bunu kendin söylüyorsun, anneciyim diyorsun, sorun yaşayan bir baba için bunlar psikolojiyi tetikleyen şeylerdir.
Bence baban duyarlı biridir ama nedenler duyarını kontrol etmekte zorlaştırmış.
Bir gün sadece ikiniz varken babana şunu söyle "Babacığım, senden özür dilerim, sana karşı hep ön yargılı davrandım, seni anlamaya çalışmadığım için çok pişmanım, beni affet" bunu içten söyle, içten söylemezsen işi berbat edersin.
Bak bakalım, baban sana hiç olmadığı gibi içini dökmek isteyecek, içinde kırgınlık varsa gidecek ve zamanla da değişecektir.

Sence cevap biraz geç olmadı mı?

Geri
Yukarı