Babam bana kötü davranıyor

Merhaba. Kendini Savunmayı Öğren. Sessiz kalmak ve içine atmak seni daha da yıpratacaktır. Sakin ve net bir şekilde kendini ifade etmeyi öğrenmelisin. Bağırması veya seni aşağılaması durumunda, "Bana bu şekilde konuşamazsın", "Bu yaptığın beni üzüyor" gibi ifadeler kullanabilirsin.
Ama o bu tarz insani konuşmalardan anlamaz ki

Kalabileceğin herhangi bir yakının teyzen olur halan gibi onlarda kalabilirsin, polise şikayette bulunabilirsin ama bu seni daha çok korkutucağını düşünüyorum.
Evet teyzemde kalmayı düşünmüştüm mantıklı mı sizce

Destek al. Bu süreçte yalnız olmadığını unutma. Ailenden bir yakının, annen, öğretmenlerin, danışmanların veya bir psikoloğun desteğini alabilirsin. Yaşadıklarını paylaşmak ve duygularını ifade etmek sana güç verecektir.

Ya biraz garip gelebilir ama gerçekler bu, babana da zamanında böyle davranmışlar o yüzden sana böyle davranıyor yani ailesinden ne görüyorsa istemeden sana böyle davranıyor aslında. Yani sana gerçekten isteyerek yapmıyor bunu ama yine de kendini düzeltmeye çabalamalı ne diyelim Allah sabır versin kardeşim.

Alo 183 Kadın Acil Yardım Hattı.

Kessinlikle eğer bu durum devam ederse en iyi çözüm bu olacak.

En yakın karakol şubesine gidebilirsiniz. Kayıt alabilirsiniz. Anneniz yok mu bir şey demiyor mu hocam?
Annem zaten çok hasta ve babamı savunuyor yine

Ya biraz garip gelebilir ama gerçekler bu, babana da zamanında böyle davranmışlar o yüzden sana böyle davranıyor yani ailesinden ne görüyorsa istemeden sana böyle davranıyor aslında. Yani sana gerçekten isteyerek yapmıyor bunu ama yine de kendini düzeltmeye çabalamalı ne diyelim Allah sabır versin kardeşim.

Kessinlikle eğer bu durum devam ederse en iyi çözüm bu olacak.
Allah razı olsun çok teşekkür ederim düşündüğünüz için

Geri
Yukarı