Babam beni zorla zeytin tarlasında çalıştırıyor

Hayır diyorum ki eğer beni o şekilde çalıştırmasalardı zorla ben şu an bulunduğum noktada olmazdım. Her şeye laylaylom gözüyle bakıyordum. Zoru görünce aklım başıma geldi de okulla dersle ilgilenmeye başladım.

Ders çalışıyor belki konu sahibi.

Zaten 1 hafta çalışacak :D. "git ömrünü zeytin toplayarak geçir" dememiş ki babası. Bence gereksiz büyüttünüz.

Zorla çalıştırıyor tatil yapmaya hakkı da var konu sahibinin büyüttüğüm falan yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlüğü 350 TL ama akşama kadar çok yoruluyorum.

Hocam kusura bakmayın ama hepinize 350TL veriyorlarsa aylığa vurunca güzel para. Kendi paranı böyle kazanmayı erken yaşta öğrenirsen ileride daha iyi yerlere gelebilirsin. Fakat istemediğin halde çalıştırılıyorsan bir şey diyemem.

Bugün gittim hiç sevmedim sabah 6'da kalkıyoruz 8'de iş başlıyor ellerim ayaklarım donuyor her yerim şişiyor zaten toplamak çok sıkıcı neyse, bugün bitti anneme bir daha gitmeyeceğim dedim tamam dedi ama babam gitmezsen döverim seni dedi ben de gitmek zorunda değilim kendi tarlam mı dedim olsun git dedi, sonra yemekte kendinin 30 yıl önceki olaylarını anlattı ben de sinirden ağladım, sonra erkek çocuğuna acımayacaksın dedi annem de bir şey diyemedi kadıncağız. Ne yapacağım? Yarın arkadaşımla bir yere gidecektim oraya da gidemeyeceğim. Zaten tarlada hep yaşlılar var, tek çocuk benim, hiçbirini de tanımıyorum.
Keşke işin adabını öğreten güçlü ve hakkıyla para kazanan bir babam olsaydı. Belki de erken yaşımda ekonomik özgürlüğü yakalamış olurdum.

Bugün gittim hiç sevmedim sabah 6'da kalkıyoruz 8'de iş başlıyor ellerim ayaklarım donuyor her yerim şişiyor zaten toplamak çok sıkıcı neyse, bugün bitti anneme bir daha gitmeyeceğim dedim tamam dedi ama babam gitmezsen döverim seni dedi ben de gitmek zorunda değilim kendi tarlam mı dedim olsun git dedi, sonra yemekte kendinin 30 yıl önceki olaylarını anlattı ben de sinirden ağladım, sonra erkek çocuğuna acımayacaksın dedi annem de bir şey diyemedi kadıncağız. Ne yapacağım? Yarın arkadaşımla bir yere gidecektim oraya da gidemeyeceğim. Zaten tarlada hep yaşlılar var, tek çocuk benim, hiçbirini de tanımıyorum.
Erkek çocuğuna büyük erkeği acımamalı. Baban haklı olmasada doğrusunu yapıyor. Merak etme.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı