Babam beni zorla çalıştırıyor

Kusura bakma ama 20 yaşına gelip de hala bu konuyu babana açıp konuşamayıp buradan yardım istiyorsan birazda sorun sende gibi.

Nereden biliyorsun konuşmadığımi adamda acıma denen bir şey yok geçen mallarımız öldü keşke onlar öleceğine bir kaçımız ölseydi diyen adamdan ne bekliyorsun ki.
Kusura bakma ama 20 yaşına gelip de hala bu konuyu babana açıp konuşamayıp buradan yardım istiyorsan birazda sorun sende gibi.

Hocam siz mesajları baştan okuyup bir gelin isterseniz.

Nereden biliyorsun konuşmadığımi adamda acıma denen bir şey yok geçen mallarımız öldü keşke onlar öleceğine bir kaçımız ölseydi diyen adamdan ne bekliyorsun ki.

O zaman git kendine adam akıllı bir iş bul git ayrı eve çık kardeşim, ne gibi bir tavsiye bekliyorsun bizden burada anlayamadım yani. 20 yaşına gelip hala babanın ağzına bakıyorsan seninle işimiz var.

Bak dostum yaşıtız ben okulu bırakıp çalışmaya başladığım da 13 yaşındaydım babamın birçok iş yeri oldu kendisi çalışmadı sermaye ile iş kurdu işin başında ben durdum ağabeyim durdu aslında aynı hayatı yaşadık diyebilirim. Fakat anlattıklarına göre senin babanla benim babamı kıyasladığımız zaman kusura bakma ama benim babamın insaniyet ve zeka bakımdan daha üstün olduğunu çıkarabildim anlıyorum seni sıkıntıların, dert, gelecek kaygısı vb. gibi durumlardan dolayı kafan karmaşıklaşmış ve anladığım kadarıyla baban belli bir otorite sağlamış. Gelmişsin 19 yaşına babana laf söz anlatamıyorsan 2 olasılık var birincisi ailenden evlenmek için izin ve destek almak büyük bir ihtimal evlendikten sonra üzerinde kurulan baskı azalacaktır ikinci seçenek evi terk etmek işte bu seçenek zor ve kabiliyet isteyen seçenek eğer özgür bir şekilde hayatını yaşamak istiyorsan ailenden ayrılman gerekiyor fakat bu durumda kendine olan güvenin tam olmalı endişe ve kaygılarını bir kenara bırakman gerekiyor kendine güvenmen ve her zaman kendi başının çaresine bakabilmen gerekiyor bir ihtimal daha var o da akrabalar arasın da sözü geçen bir büyüğe gidip durumu izah etmen gerekiyor bu kişiyi iyi seçmelisin.

Kusura bakmayın ama 14 yaşından itibaren çalıştırılan ve çocukluğu içinde kalmış birine sorun sende demeniz çok ayıp oldu. Sizi bir yere kapatsınlar 6 yıl 14 yaşındaki aklınızla sonra çıkarsalar yine 14 yaşında birisi olursunuz. Velhasıl kelam sende artık büyüdün 20 yaşına geldin kendi kendine bir konuş ben büyüdüm ve olgunlaştım de. Baba dediğin kişi baba denemez derecede neredeyse. Allah'tan başka kimseden korkmayacaksın baban isterse peygamber olsun isterse ilah olsun ama sen yine de karşısına çıkıp ben daha fazla çalışmak istemiyorum diyeceksin erkekler krallar gibi diyeceksin bunu, sana vurmaya kalkarsada bırak vursun gözlerinin içine bak yine söyle yine, yine ve yine eninde sonunda seni bırakacaktır. Eğer bende bu cesaret yok diyorsan çalıştığı yerde kasa vs. bir şey varsa içindeki bütün paraları al gece yarısı evden ayrıl hiç arkana bakma bile. Bunu da yapamassan askerlik gününü bekle o zaman "baban" sana biraz fazla para vermek zorunda kalacak. Askerliğini bitirene kadar sakla bu parayı askerderdeykende fazla görüşmemeye çalış ailenle bittiğinde bile söyleme telefonunu her şeyini at veya parçala bir işe gir biraz para biriktirip küçük bir eve çık hayatını yaşa. Hatta hem açıktan okuyup hem çalışabilirsin hiçbir şey için geç değil. Üniversite zamanında okul sonrası part-time bir iş bulursun yurt bul bir tane 2000 TL kazanıyorsan taş çatlasa 1000 TL yurda versen 1000 TL yine iyi para. Biriktirip yurt dışına bile çıkabilirsin. Yanlış anlama lütfen beni senin için yazıyorum, senin halinde değilim Allah'a şükür bak bunları planlayabildim adını soyadını değiştirirsin mahkemeyle seni bulamazlar bile hayat senin ellerinde.

Geri
Yukarı