Babam beni zorla çalıştırıyor

Finansal özgürlüğünü kazanacak bir yol çiz kendine. Babana bağımlı olduğun sürece adam anlayışsızın teki ise yapabileceğin bir şey yok. Zorla çıktın işten, adam sana zırnık koklatmazsa ne olacak? Öyle atar giderle olmaz. Uzun vadeli düşünmek elzem.

Bu nasıl bir düşünce zekası?

Babası ölünce isterse işini zaten bırakabilir. Eğitmek amaçlı da haftanın 1-2 günü yanına alıp beraber çalışsa neyse, ama bu çok abartılmış. Arkadaşın eğlenmeye hakkı yok mu?

Baba biraz abartmış ama büyük nimet babanın kendi işinin olması. Yoksa kiralık bir ev ve bir düzine borç da bırakabilir ekonomi malum. Sıfırdan iş kurmak çok daha zor.

Aynen hocam babama kızıyorum biraz ama hep ben arkadaşlarımı akrabalarımı tatile giderken görüyorum üzülüyorum geçen yemin ederim ağladım tatile gidemedim diye.
Allah yardımcın olsun kardeşim. Sende babanın sana yaptığını evlatlarına yapma. Evlendiğinde evini ayırdığında rahat edersin emin ol. Dediğim gibi evlenene kadar sık dişini. Ben bisiklet yüzü bile görmedim. Atadır, babadır neticede. Herşey gelir geçer. Ne dert kalıcıdır ne keder.

Ne çok baba sever varmış burada ya. Sinir oluyorum sizin gibilere. "Aile her zaman haklıdır çünkü bir kere senden büyükler ve daha tecrübeliler" bu hayatınızda duyabileceğiniz en büyük yalanlardan biri. Ailenize hiç bir zaman saygı veya sevgi duymak zorunda değilsiniz çünkü onlar da İNSAN. Sadece insanlar ve her insan gibi hata yapabilirler. Anne baba olmak bir başarı değildir, bul karşı cinsten birini yap bebeğini bas imzanı oldu ve bitti. Bunda bir zorluk, bir mücadele gören var mı? Bence her önüne gelen anne baba olmamalı.
Şu "saygı" safsatasına gelirsek, diyelim sokakta bir dede gördünüz yaşlı bir adam işte. Dışarıdan da gayet masum falan gözüküyor ona yaşından dolayı hürmet edip saygıyla yaklaşırsınız değil mi? Peki ya adam hödüğün tekiyse, hayatında bir sey başarmadan sadece yaşlanıp millete çemkiriyorsa, ya çocukları dövüyorsa, hatta ileri gidiyorum ya çocukları taciz ediyorsa? Ona da saygı gösterecek misiniz? Bir kitabı hiç bir zaman kapağına göre değerlendirmeyin.

Ne çok baba sever varmış burada ya. Sinir oluyorum sizin gibilere. "Aile her zaman haklıdır çünkü bir kere senden büyükler ve daha tecrübeliler" bu hayatınızda duyabileceğiniz en büyük yalanlardan biri. Ailenize hiç bir zaman saygı veya sevgi duymak zorunda değilsiniz çünkü onlar da İNSAN. Sadece insanlar ve her insan gibi hata yapabilirler. Anne baba olmak bir başarı değildir, bul karşı cinsten birini yap bebeğini bas imzanı oldu ve bitti. Bunda bir zorluk, bir mücadele gören var mı? Bence her önüne gelen anne baba olmamalı.
Şu "saygı" safsatasına gelirsek, diyelim sokakta bir dede gördünüz yaşlı bir adam işte. Dışarıdan da gayet masum falan gözüküyor ona yaşından dolayı hürmet edip saygıyla yaklaşırsınız değil mi? Peki ya adam hödüğün tekiyse, hayatında bir sey başarmadan sadece yaşlanıp millete çemkiriyorsa, ya çocukları dövüyorsa, hatta ileri gidiyorum ya çocukları taciz ediyorsa? Ona da saygı gösterecek misiniz? Bir kitabı hiç bir zaman kapağına göre değerlendirmeyin.
Hocam maalesef bu tür olaylar ileride psikolojik sorunlara dönüşebiliyor. Bu travmayı yaşayan kişiler ise katil falan oluyor ciddiyim. Bazen ise bu sorun intihara kadar gidebiliyor. Konu sahibi, biraz büyüdükten sonra dava aç derim. Bu çünkü suç. 18 Yaşına geldikten sonra normal bunlar falan deme, gözünün yaşına bakma ve dava aç. Açamasan bile bir gün bunların hesabı verilecek ahirette...

Baban sana bırakacak işi öp de başına koy.
Şaka mı yapıyorsun? Lütfen şaka yapıyorum de. Bu ülke de bu yüzden katil çok. Ne alaka demeyin çok alaka.

Son düzenleme:
Arkadaşlar tamam baba haksız bir şeyler yapması gerek ama yazdığınız şeyler dizilerden fırlama gibi söylemesi çok kolay geliyor ayrıl kendi ayaklarının üzerinde dur diye diyelim ayrıldı iş bulması hiç kolay bir şey değil böyle bir baba çocuğu evden ayrılırsa zırnık para koklatmaz ortada kalakalır askerden sonra orada kalması bu ihtimaller arasında en gerçekçisi

Geri
Yukarı