Babam çalışmıyor

Evet 50-60 tl yatırmak hastalık değil ama ben 1000 tl yatırdığımı biliyorum ama bu hatamdan döndüm ve yanlışımı anladım yılda 1 kere şans oyunları oynamak da bağımlılık değildir ama sürekli yapmak bağımlılıktır ve sigara gibi bağımlılık yapıyor böyle şeyler.Önünü almazsak sonu yok bu işin.
Yani dostum şöyle diyeyim ailem zor duruma girmişti benim eşekliğim yüzümden öyle diyeyim.

Babam 10 ay önce işi bıraktı. Evet, 10 ay. Şimdi hâlâ çalışmıyor.

Şans oyunları oynuyor. Onca para verdi ancak hâlâ para kazanamadı. İstediği kadar oynasın, umurumda değil ama para gidiyor. Oynadığı şans oyunlarının haddi hesabı yok fakat ben 300 TL'lik klavye alsam demediğini bırakmaz. Neymiş? Bilgisayar için bu fiyat gereksizmiş. "3-4 hafta dinlenip sonra çalışmaya başlayacağım." dedi. Sonuç? 10 ay boyunca yattı. Hatta da hiç çalışası gelmiyormuş.

Bana iş bakmamı söylüyor. En az 7-8 tane iş ilanı buldum ve hiçbirine ne gitti ne aradı. Babamın mesleği: Oto Mekanikeri/onarımcısı.

"Ne zaman iş aramaya çıkacaksın?" dediğim zaman beni tersliyor. Hatta bu yüzden arada sırada tartışma oluyor.

İş bakmaya çıkıyor fakat çarşıdan çıkıp geliyor. Ben patronla anlaşamadım ve çıktım. Aktif olarak iş arıyorum. Eninde sonunda iş denk gelir ama ne zaman gelir onu bilmiyorum.

Ben başka bir şey sorayım. Yaşın kaç? Ve sen ve ya aile bireylerinden başlaları bir işte çalışıyor musunuz?
300 TL klavye konu dışı ama eğer kendin bir gelire sahip değilsen baban ya da sana bunu söyleyen kim olursa haklı.

Her şeyi geçtim de bu konuya "Hahaha" atanlar neyin kafasindasiniz ? Hakaret etmek istemiyorum da neyse. Umarım babanızı ikna edersiniz. Aynı durumu yaşayan tanıdıklarım var. Uzun zamandır işsizlik maaşı alıyor.

Geri
Yukarı