Babam çok değişik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gereksiz yerlere harcıyormuşum ihtiyacım olmayan şeylere harcıyormuşum fakat bilgisayar kullanmak için mouse şart bilgisayar ve oyun işlerini çok gereksiz görüyor elinden gelse oyunların ve bilgisayarların sonunu getirecek. iPhone SE 2020'si var bu arada.
Eski kafalı demek ki. Ya ona karşı çıkacaksınız ya he deyip geçiştireceksiniz ya da baba-oğul bağlarınızı koparacaksınız. Yaşlanınca hatasını anlar. Üniversiteyi bekleyin çok çalışın başka şehre gidin. Kitap almanıza izin veriyor mu peki?

Hocam en mantıklı çözüm; polisi arayın.

Arayınca ne olacak polis gelecek böyle böyle diyecek babası. Polis evden gidince de ne olacağını söylemeye gerek yok. Fantastik ve saçma çözümler sunacaksanız hiç sunmayın daha iyi. Amacım sizi kırmak değil bu arada sadece sonucu iyi olmayacak şeyler söylemeyin lütfen.

Eski kafalı demek ki. Ya ona karşı çıkacaksınız ya he deyip geçiştireceksiniz ya da baba-oğul bağlarınızı koparacaksınız. Yaşlanınca hatasını anlar. Üniversiteyi bekleyin çok çalışın başka şehre gidin. Kitap almanıza izin veriyor mu peki?

Kitap okumaya bayılırım fakat izin vermiyor herhangi bir şekilde hiçbir şey alamıyorum.

Haklısınız çok eski kafalı.

Keşke o kadar kolay olsa.

Çok sağ ol kardeşim deneyeceğim dediklerini.
Polise şikayet etmeyi mutlaka değerlendirin hocam. Kolay değil bir aile üyesini şikayet etmek biliyorum, ama aile bağları karşılıksız değildir, hak edilmelidir. Anlattıklarınız kabul edilebilecek şeyler değil. Yasalarımıza göre de suç zaten. Dediğim gibi sosyal medyadan, derneklerden, akrabalardan yardım alabilirsiniz. Ben yerinizde olsam şikayet ederdim diye düşünüyorum açıkçası.

Kendi ruh sağlığınız için de annenizi ikna edip profesyonel yardım alın. Çocuk Hastanelerinde "Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı" bölümleri olur, oraya gidebilirsiniz, "Adölesan" bölümü olur, oraya gidebilirsiniz. Psikoloğa, psikiyatriye gidebilirsiniz.

Arayınca ne olacak polis gelecek böyle böyle diyecek babası. Polis evden gidince de ne olacağını söylemeye gerek yok. Fantastik ve saçma çözümler sunacaksanız hiç sunmayın daha iyi. Amacım sizi kırmak değil bu arada sadece sonucu iyi olmayacak şeyler söylemeyin lütfen.

Siz de doğru söylüyorsunuz ne yapacağımı şaşırdım artık.

Kitap okumaya bayılırım fakat izin vermiyor herhangi bir şekilde hiçbir şey alamıyorum.

Haklısınız çok eski kafalı.
Eski kafalılık da değil bu çok değişik bir kafa afadersiniz ama böyle. Ben olsam isyan ederdim herhalde.
Akrabalarınıza anlattınız mı?

Polise şikayet etmeyi mutlaka değerlendirin hocam. Kolay değil bir aile üyesini şikayet etmek biliyorum, ama aile bağları karşılıksız değildir, hak edilmelidir. Anlattıklarınız kabul edilebilecek şeyler değil. Yasalarımıza göre de suç zaten. Dediğim gibi sosyal medyadan, derneklerden, akrabalardan yardım alabilirsiniz.

Kendi ruh sağlığınız için de annenizi ikna edip profesyonel yardım alın. Çocuk hastanelerinde "çocuk ve ergen ruh sağlığı" bölümleri olur, oraya gidebilirsiniz, "adölesan" bölümü olur, oraya gidebilirsiniz. Psikoloğa, psikiyatriye gidebilirsiniz.

Çok sağ olun hocam bana destek olduğunuz için gerçekten hiç arkadaşım yok bana ilaç gibi geliyor Technopat.
Eski kafalılık da değil bu çok değişik bir kafa afadersiniz ama böyle. Ben olsam isyan ederdim herhalde.
Akrabalarınıza anlattınız mı?

Pek farklı değiller doğrusu.

Siz de doğru söylüyorsunuz ne yapacağımı şaşırdım artık.
Hocam annenizin yanına gidin ve durumdan bahsedin. 2 niz beraber babanıza eşref zamanı dediğimiz zamanda yani keyfi yerindeyken dertlerinizden, neden böyle davrandığından güzel bir dille bahsedin bahsedin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı