Babam çok içki içiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam içtiği zaman 8-9 da evde oluyor sonra hemen uyuyor. Sabah normal oluyor. Abim yarın halamı aracak şu an bekliyoruz odada. Yarın konuşacağız.
Hadi bakalım gerçekten çok üzüldüm umarım bırakır, yeşilaya falan başvurun.

Arkadaşlar selam. Babam bu dönemlerde çok fazla içki içiyor. Yani haftada 2-3 gün eve içkili geliyor. Bu duruma çok üzülüyoruz. Eskiden de içerdi ama bu kadar fazla değildi. Bu dönemlerde çok fazla oldu. Yardımcı olur musunuz, çok üzülüyorum. 🙁

İçki içenlere karşı olanlara "sana ne kardeşim adamın kendi hayatı kimsenin içkisine karışma" diyenleri cevap vermeye davet ediyorum. Geçmiş olsun.

Hocam içtiği zaman 8-9 da evde oluyor sonra hemen uyuyor. Sabah normal oluyor. Abim yarın halamı aracak şu an bekliyoruz odada. Yarın konuşacağız.

Hocam yarın konuşurken bence içkiyi bırakması yerine arkadaş çevresini bırakmasına yönelik konuşmayı deneyin ve kendinizi biraz da olsa acındırmaya çalışın hala içinde size dair bir sevgi var gözüküyor.

Alkol batağına düşmüş birisini çıkarmak imkansız. Hayatta amaç edinememiş X kuşağı bireylerinin kendini kurtaracağı da yok. Daha da beter olur, kumara karışır ve borç yapar, annenize ve size de saldırmaya başlar. Ben olsam annemi de alır o evi terk ederdim.
Ne diyebilirim bilmiyorum. Ama bütün konuyu okuduktan sonra en sakin ve mantıklı yorum bu geldi.

Neden kahkaha atılır? Komik buldum. Aile içi problemini burada çözülebileceğini Umman çok komik. Driver kaldır, yükle belki düzelir ne diyelim. Ya da ailecek psikoloğa gidin aile terapisi alın. Daha mantıklı değil mi?
Duyarlı gözükmek için falan söylemiyorum ama azıcık saygılı olun lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı