Babam Corona oldu

Babam 4 gündür corona, evinde karantinaya alındı. Yaşı 56. Düne nazaran durumu kötü, gün geçtikçe de durumu kötüye gidiyormuş, ciğerlerinde yağlanma varmış. Virüse yakalanmadan önce oruç tuttuğundan dolayı bağışıklığının düşmesi dolayısıyla virüsün daha çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Evde bayılıp yığılıp kalmış, COVID semptomları var. Ateşi 38-39 dereceymiş. Doktor ayarladım bugün iğne oldu, antibiyotiklere de yanıt vermez ise bu gece hastaneye kaldırılacak. Geçen hafta da 70 yasındaki halamı Corona'dan kaybettik. Endişeliyim, onu kaybetme korkusu ile gun boyu islerime odaklanamadım.

Ailenizde 50 yas üstü corona geçirip atlatmış olan var mı? Varsa durumu ve süreci paylasirsa sevinirim.
Dostum ben de anneannem ve dedemi kaybettim. Seni üzmek istemem ama biri 67 diğeri 78 yaşındaydı. Dedemi verdikleri ilaç öldürdü. Kanında pıhtı, hiper tansiyon vb. şeyler çıktı kalbi durdu vefat etti. Anneannem ağır covid geçirdi. Entübe olduktan sonra iş çok kötüye giriyor Allah'tan ümit kesilmez inşallah sağ salim eve döner.

Babam 4 gündür corona, evinde karantinaya alındı. Yaşı 56. Düne nazaran durumu kötü, gün geçtikçe de durumu kötüye gidiyormuş, ciğerlerinde yağlanma varmış. Virüse yakalanmadan önce oruç tuttuğundan dolayı bağışıklığının düşmesi dolayısıyla virüsün daha çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Evde bayılıp yığılıp kalmış, COVID semptomları var. Ateşi 38-39 dereceymiş. Doktor ayarladım bugün iğne oldu, antibiyotiklere de yanıt vermez ise bu gece hastaneye kaldırılacak. Geçen hafta da 70 yasındaki halamı Corona'dan kaybettik. Endişeliyim, onu kaybetme korkusu ile gun boyu islerime odaklanamadım.

Ailenizde 50 yas üstü corona geçirip atlatmış olan var mı? Varsa durumu ve süreci paylasirsa sevinirim.
Benim babam oldu 49 yaşında ama hafif atlattı zaten oruç tutamaz ilaç alması gerekiyor.

Mümkünse ilaçlarını eksitsin.

Arkadaşlar hepinize gecmis olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Konuda din tartismasi dönmüs konu kilitlenmisti, gelen yanitlarin hepsini goremesem de bazılarını gördüm. Gorduklerim beni üzdü açıkçası, destek çıkan arkadaşlar vardı kendilerine teşekkür ederim. Bu ulkenin en buyuk hastalığı bu ya işte, en olmadik konu bile illa dine baglaniyor sonra kavga cikiyor.
Karşılıklı saygı olsa, herkes kendi inancıyla ilgilense sadece, ama yok; illa birisi kivilcimi çakacak, diğeri harlayacak. Arkadaş benim de dini inancim yok, ama gelen her türlü şifa dilekleri beni mutlu ederken bazi arkadaslar niye üstlerine alınıp kaos pesinde onu anlamadım.

İnşallah dostum. 6-7 ay önce dedem ve anneannemi kaybettim. Dedem zaten 20 yıl boyunca sigara kullanmış ciğerleri oradan zaten kötüydü. Önce dedem gitti. 10 gün sonra anneannemi kaybettim. Aslında anneannemi virüsten kaybetmedim. Zaten yıllardır kalbi düzgün çalışmıyor ve 6 ayda bir ciğerleri su topluyordu. Virüsü yendi. Eve kaldırıldıktan sonra kendisinin öleceğini hissetti. Hatta ölmeden 2-3 gün önce evin balkonuna çıkıp ''Elveda dünya'' dedi. Zaten bunu dedikten 2-3 gün sonra 1 Aralık'ta kalbi durdu, hastaneye kaldırıldı ama kurtaramadılar. Asıl ölüm nedeni virüs değil kalpti. Öyle kötü şeyler hissetmedim teyzelerim ve annem kadar. 4 ay önce mezarına gittiğimde ağlamadım ilginç bir şekilde. Her mezara gittiğimde yakınlarım ağlar ancak babam ve ben hiç ağlamayız. Nedenini gerçekten bilmiyorum. 50 yaş üzeri geçiren olarak Annem, teyzelerim ve eniştelerimden biri geçirdi. İnşallah atlatır.
Başın sağ olsun dostum, üzdün. Dogru diyorsun, genelde yaslilar virüsten değil, virüs sahip oldukları hastalıkların siddetini arttıriyor, ekstra COVID semptomları da etki edince kaçınılmaz maalesef, halami da hastanelik eden corona'idi, ama dağin görünen kısmi corona... Huzur içinde yatsınlar.

Polyannacılık oynayıp dua etmeye gerek yok, fiziksel tedavi de yapabilirsiniz. Yağlı ve gazlı yiyecek-içecek vermeyin mesela, bol su tüketsin. Sigara kullanıyorsa içmesin, bol uyusun.
Susuzluk fazla varmış, hastanede serum yoluyla aliyor besinleri, sigara kullanmiyor. Teşekkür ederim.
Benim babam oldu 49 yaşında ama hafif atlattı zaten oruç tutamaz ilaç alması gerekiyor.
Oruç tutmuyor.

Arkadaşlar hepinize gecmis olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Konuda din tartismasi dönmüs konu kilitlenmisti, gelen yanitlarin hepsini goremesem de bazılarını gördüm. Gorduklerim beni üzdü açıkçası. Bu ulkenin en buyuk hastalığı bu ya işte, en olmadik konu bile illa dine baglaniyor sonra kavga cikiyor.
Karşılıklı saygı olsa, herkes kendi inancıyla ilgilense sadece, ama yok; illa birisi kivilcimi çakacak, diğeri harlayacak. Arkadaş benim de dini inancim yok, ama gelen her türlü şifa dilekleri beni mutlu ederken bazi arkadaslar niye üstlerine alınıp kaos pesinde onu anlamadım.

Başın sağ olsun dostum, üzdün. Dogru diyorsun, genelde yaslilar virüsten değil, virüs sahip oldukları hastalıkların siddetini arttıriyor, ekstra COVID semptomları da etki edince kaçınılmaz maalesef, halami da hastanelik eden corona'idi, ama dağin görünen kısmi corona... Huzur içinde yatsınlar.

Susuzluk fazla varmış, hastanede serum yoluyla aliyor besinleri, sigara kullanmiyor. Teşekkür ederim.

Oruç tutmuyor.
Yukarıda anlattığım gibi dostum Dedem Covid'i atlattı ama verdikleri ilaç çok yan etki yaptı. Adam da şeker yoktu, tansiyon yoktu hepsi çıktı. Bildiğin vucudu karışmıştı. 1 hafta entübe edildi sabah kalbi duruyor. Masaj yapıyolar geliyor ama ikinci de duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı