Babam vefat etti

herkese teşekkür ederim benim boyum uzun yaklaşık 2.05 metreyim basket deneyimim var ve basketbol oynamak istiyorum babamın tek hayali basketbolcu olmamdı ve bunu gerçekleştirmem gerekicek o sözü tutmadan ölmek istemiyorum ben ve okulu bırakıp baskete yöneliceğim ilk başta işe başlamam gerekicek ardından basketbol oyniyacağım

Babamı bu öğlen saatlerinde kaybettim, okulu bırakmayı düşünüyorum evde sadece annem ve teyzem çalışıyor eve yardım etmek istiyorum. Yaşım 16. açığa falan geçebilir miyim acaba böyle bir durumda? Bu yazıları yazarken gözüm dolup gidiyor.

Başın sağ olsun. Cidden ne diyeceğimi fazla bilmiyorum. Ancak, okulu bırakmak birazcık fazla saçma bir fikir. Kafan çok doluysa bu senelik okulu bırakıp kendinle uğraşmaya başla. Yeni hobiler edinmeye çalış, ailenle, arkadaşlarınla daha fazla vakit geçir, yeni insanlar tanımaya çalış. Eğer CS, Valorant vb. oyunlarda iyiysen kendini geliştir, ne diyeceğimi cidden çok fazla bilmiyorum. Böyle bir durum anlık olarak hiç yaşamadım. Tekrardan başın sağ olsun.

herkese teşekkür ederim benim boyum uzun yaklaşık 2.05 metreyim basket deneyimim var ve basketbol oynamak istiyorum babamın tek hayali basketbolcu olmamdı ve bunu gerçekleştirmem gerekicek o sözü tutmadan ölmek istemiyorum ben ve okulu bırakıp baskete yöneliceğim ilk başta işe başlamam gerekicek ardından basketbol oyniyacağım
Hocam ekonomik durumunuz ultra kötü değilse okulu kalıcı bırakmak için bir sebep yok bence. Şimdi böyle düşünebiliyor olabilirsiniz ama bence kalıcı bırakmayın. Okulun yanında baskete de gidebilirsiniz. Kendinizi boş zamanlarınızıda geliştirirsiniz ama liseyi bitirin.

Öncelikle başınız sağ olsun. Okulu bırakmayı hiç düşünme bile okuldan sonrası çalışabileceğin bir kafe olur bir yer bul çalış kafanı dağıtmak için okula 1 ay falan gitme izin iste okuldan müdürle konuş.

Başınız sağolsun. Okulu bırakıp, kendinizi deneyimli olduğunuz bir işe adamak doğru bir karar olabilir. Ülkemizdeki eğitim sistemi ortada.

Umarım bu süreci en kısa sürede atlatırsınız, başarılı olacağınıza eminim.

Basın sağ olsun dostum ben de yakın zamanda annemi kaybettim biliyorum nasıl hissettiğini o yüzden şimdilik böyle büyük kararlar vermekle aklını meşgul etme aradan en azından bir iki hafta geçsin acısı hiç değilse az da olsa dinsin ondan sonra mantıklı bir karar verirsin.

herkese yeniden teşekkür ederim evde 7 kişi kalıyoruz 16 yaşındayım bu yüzden bırakmak istiyorum okulu evde 2 kişi çalışıyo 3. kişi belli değil kuzenim ara sıra çalışıyor işte o yüzden çalışmak istiyorum fakat annemle bu konuyu tartışmak istedim ve direk kavga çıkardı

Babamı bu öğlen saatlerinde kaybettim, okulu bırakmayı düşünüyorum evde sadece annem ve teyzem çalışıyor eve yardım etmek istiyorum. Yaşım 16. açığa falan geçebilir miyim acaba böyle bir durumda? Bu yazıları yazarken gözüm dolup gidiyor.

Başınız sağ olsun. Okulu bırakmak yerine okulunuzdan rica edip uzunca bir süre izin isteyin veya doğrudan devamsızlık yapıp sonrasında dilekçe verip izinliye çevittirin. Böyle bir durumda okulu bırakmanız çok mantıksız olur. Muhtemelen şu an hayat bitti kafasındasınız ama acınız hafifledikçe bunun iyi bir karar olmadığını siz de fark edeceksiniz. Tekrardan Allah rahmet eylesin. Umarım gittiği yerde mutludur.

Yeni konular

Geri
Yukarı