Babamla dalga geçtiler

Aldığı para 18 k'dan çok daha fazla en az 18k'da döner sermayeden geliyor 36 k fazla bile.
Döner sermayeyi babalarının hayrına mı veriyorlar? Hani az önce bir vatandaş doktorlar için dedi ya babalarının hayrına maaş mı alıyorlar. 1 ay her gün 24 saat boyunca servis nöbetçi doktoru, 1 ay boyunca her gün 24 saat yoğun bakım nöbetçi doktoru alıyor döner sermayesini. Onu a mı çok gördün. Sen bu millet için ne yaptın da doktorun aldığı maaşı çok görüyorsun?

Merhaba, bugün babam ile hastaneye gittim sivilcelerim için doktor babama dikkat etmem gereken şeyleri vs anlatırken babam işitme engeli olduğu için pek anlamadı. Birkaç kez anlamadığı için tekrar sordu doktorun asistanıda sesli bir şekilde güldü canım çok sıkıldı. Aklımdan çıkmıyor.

Gerçekten böyle saygısız insanların nasıl doktor olduğunu merak etmiyor değilim.

Hala başka bir açıdan bakmak yerine, sorularıma cevap vermek yerine hakaret derecesine varan ithamlar ve varsayımlarda bulunup beni küçümseme peşindesin. Bunu yaparak kaliteli bilgi alışverişine dönebilecek kaliteli bir tartışmanın mensubu olamayacağını yeterince açık bir şekilde gösterdin. Tekrardan iyi sosyaller dilerim.
Ben senin sorularına yeterince yeterli cevabı verdim, tabi anlayacak kapasitesi olana. Son olarak da kimin işine gelmiyorsa doktorların hal tavır hareketleri gitmesinler, kapılarında dikilmesinler. Oturun evinizde iyileşin o zaman. Saatte 120 km hızla hız sınırları üzerinde giderken önünde polis jandarma arabasını görüp yavaşlayan artistler gelmiş burada doktorlara karşı klavye delikanlılığı yapıyorlar.

Dünya üzerinde özürleriyle barışmış insanlar kadar karşı tarafı madara edebilen nadir insan vardır.

Başkalarını çok ciddiye almanıza gerek yok. Sevgilimde sonradan duyma kaybı var mesela cihaz kullanıyor, duşa girerken çıkartıyor, takıp takmadığını bilmeden konuşup konuşup bana gülerek baktığında (dudak okumayı biliyor) "ya gene beni boşa konuşturuyorsun!" dediğimde gülmeye başlıyoruz. Bazen çok önemli durumlarda, toplantılarda kelimeleri duyamadığından kaçırmamak için kendisi dikkat etmeye çalışıyor ve bu yorucu da olsa onun elinden gelen bir şey.

Mesele senin babanın problemini daha büyük bir problem haline getirmen değil, babanın problemi aşmış insanlardan olması. Yoksa hangi pozisyonda olursa olsun bir insanın diğeriyle dalga geçebilecek olması gerçeğini değiştirmiyor. Bunu en ciddi ve zor koşulda öğrendim; çocuğunla oyun parkına gittiğinde çeşit çeşit ebeveyn ve çocuk göreceksin, hepsi farklı insanlar, bazılarının özürleri var, bazıları zeki, bazıları zorba, bazıları ise düpedüz düşük IQ'lu ve bu çocuklar ilginç bir şekilde birbirleriyle iyi kötü geçiniyorlar. Sen kendini babanı aciz bir insanmış gibi korumak zorunda hissetmekten vazgeç, karşısında bunu ilk defa yaşayan insanın tecrübesizliğine bak. Hayatında hiçbir zorluk yaşamamış birine bir şeyi anlatmak zaman kaybıdır.

Metin Şentürk'ün görememesine takılmak yerine onu sürekli alaya alacak kadar kendiyle barışık olup kimseyi sallamıyor olması güzel bir örnek.

Merhaba, bugün babam ile hastaneye gittim sivilcelerim için doktor babama dikkat etmem gereken şeyleri vs anlatırken babam işitme engeli olduğu için pek anlamadı. Birkaç kez anlamadığı için tekrar sordu doktorun asistanıda sesli bir şekilde güldü canım çok sıkıldı. Aklımdan çıkmıyor.
Takma bence. IQ'su bunu anlamaya yetmiyor. Salla gitsin.

Normalde hep herkesin sakin olmasını isterim ama gerçekten çok görgüsüz, ahlaksızca bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı